Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

UPC wycofało się z przejęcia Multimediów

Urszula Zielińska 23-03-2018, ostatnia aktualizacja 23-03-2018 14:47

To miało być przejęcie za 3 mld zł. Tyle UPC Polska, największa telewizja kablowa w Polsce miało wyłożyć na akcje i dług Multimedia Polska, trzeciego gracza na rynku kablówek w kraju.

Liberty Global, właściciel UPC poinformował dziś w ciągu dnia, że UPC wycofuje się z transakcji po tym jak nie doszło do porozumienia z udziałowcami Multimediów co do ostatecznych warunków operacji.

- Wycofaliśmy się z transakcji nabycia Multimedia Polska po tym, jak nie udało nam się dojść do porozumienia ze sprzedającymi co do zrewidowanych warunków handlowych transakcji, które uwzględniałyby obecne uwarunkowania regulacyjne i rynkowe. Pozostajemy pewni co do perspektyw biznesowych naszej działalności w Polsce i będziemy brać pod uwagę inne okazje do konsolidacji – brzmi komunikat przekazany nam dziś przez służby PR UPC Polska.

Zarząd Multimedia Polska poinformował w komunikacie, że umowa sprzedaży akcji spółki na rzecz UPC została rozwiązana za porozumieniem stron. "Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży akcji miało nastąpić pod warunkiem wydania przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na dokonanie koncentracji, jednakże ze względu na brak możliwości dokonania końcowych ustaleń handlowych i biznesowych, strony zgodnie postanowiły o rozwiązaniu umowy. W związku z tym wniosek koncentracyjny, złożony do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w listopadzie 2016 r., został w dniu dzisiejszym wycofany przez zgłaszającego" - czytamy.

Chęć zmiany pierwotnie ustalonych warunków wynikała najprawdopodobniej z przedłużającej się procedury w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz pogorszenia się wyników Multimediów w tym czasie.

UPC złożyło wniosek o zgodę na przejęcie niemal 1,5 roku temu. UOKIK stwierdził, że fuzja kablówek może ograniczyć konkurencję w kilkunastu miastach i wszczął tzw. drugą fazę postępowania, w trakcie której UPC złożyło propozycję ustępstw.

Strony do tej pory nie porozumiały się, a oczekiwania UOKIK musiały postawić pod znakiem zapytania podstawowe parametry transakcji ustalone przez UPC i sprzedających Multimedia.

O tym, że transakcja wisi na włosku pisaliśmy już w ubiegłym roku. W ostatnich tygodniach zarząd Multimediów ogłosił, że rozpoczął przygotowania do refinansowania oraz że ma plan B na wypadek, gdyby do transakcji z UPC nie doszło.

Grupa Liberty Global i UPC powiadomiły dziś rano o swojej decyzji zarówno powiadomiło o decyzji UPC UOKiK i inwestorów na amerykańskiej giełdzie. Właśnie ukazał się również i komunikat urzędu w tej sprawie.

„Postępowanie przeszło do drugiego etapu, ponieważ konieczne było przeprowadzenie badania rynku. UOKiK musiał m.in. oszacować udziały UPC Polska i Multimediów Polska, a także określić, na jakim obszarze spółki konkurują ze sobą. Urząd wysłał ankiety do przedsiębiorców zajmujących się dostarczaniem internetu i telewizji. Badanie pokazało, że koncentracja może zagrażać konkurencji, dlatego urząd przedstawił UPC Polska zastrzeżenia do koncentracji. W odpowiedzi spółka przesłała dodatkowe dane i wyjaśnienia. Złożyła również kilka propozycji modyfikacji transakcji, które miały umożliwić wydanie zgody warunkowej” - przyznaje UOKiK.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Liberty Global , multimedia , telewizje kablowe , uokik , upc

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common