Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Były szef sieci Idea wraca do polskiej spółki Orange

Urszula Zielińska 23-03-2018, ostatnia aktualizacja 23-03-2018 12:28

Jean-Marc Vignolles, były prezes PTK Centertel, operatora sieci komórkowej Idea przemianowanej na Orange w 2007 roku, wejdzie do rady nadzorczej Orange Polska - wynika z dokumentów opublikowanych przez telekom przed zbliżającym się zwyczajnym walnym zgromadzeniem zwołanym na 20 kwietnia.

Jak informuje spółka tego dnia wygasają mandaty czterech członków rady nadzorczej, a dwie osoby złożyły rezygnację (Jean-Marie Culpin i Valérie Thérond) z pełnionych funkcji.

Dlatego też Grupa Orange, główny akcjonariuszy Orange Polska zgłosiła kandydatów na te miejsca. Zaproponowała powołanie na kolejną kadencję Henryki Bochniarz, Ramona Fernandeza, Marii Pasło-Wiśniewskiej i Wiesława Rozłuckiego, ale wskazała też dwie nowe osoby: Thierry'ego Bonhomme oraz właśnie Vignollesa.

Obaj są związani z Orange (France Telecom) od bardzo dawna. Bonhomme od 30 lat, Vignolles od 35. Pierwszy z „żołnierzy" Orange też jest znany w Polsce: zasiadał w radzie Orange Polska w latach 2010-2013.

Jean-Marc Vignolles dał się zapamiętać silniej: w latach 2001-2004 był dyrektorem operacyjnym, a potem w latach 2004-2007 prezesem Centertela i członkiem zarządu TPSA. Wśród dziennikarzy zasłynął m.in. z tego, że uczył się polskiego i prowadził w tym języku spotkania. W 2007 roku, po 6 latach w Polsce, opuścił tę część grupy (z przytupem, zorganizował przyjęcie), żeby pokierować Orange Hiszpania.

Szefował tej spółce do 2015 r., w międzyczasie doprowadzając do przejęcia firmy Jazztel, tamtejszego odpowiednika Netii.

Ostatnio został mianowany niedawno na stanowisko Dyrektora Operacyjnego Orange na Europę (z wyłączeniem Francji i Hiszpanii).

Bezpośrednio przed tymi nominacjami, od marca 2016 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora generalnego i dyrektora operacyjnego w Orange Middle East and Africa (OMEA) Holding – zarządza firmą i nadzoruje efektywność operacyjną w regionie Środkowego Wschodu i Afryki.

Obecnie rada nadzorcza Orange Polska liczy sobie 14 osób. Przewodniczy jej Maciej Witucki, były prezes, a obecnie szef Work Service.

Przeczytaj więcej o:  idea , Orange , Orange Polska , Vignolles

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common