Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 22 marca

22-03-2018, ostatnia aktualizacja 22-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

 

Daniną w internetowych gigantów
Facebook, Google, Instagram, Uber, czy Airbnb zapłacą 3 proc. od przychodów brutto osiągniętych w unijnym państwie, w którym działają. Takie rozwiązanie zaproponowała wczoraj Komisja Europejska.
S. A1, B2

Najpóźniej za dwa lata danina cyfrowa powinna być faktem

Nawet jeśli członkowie UE nie porozumieją się w sprawie podatku od transakcji cyfrowych to Polska będzie mogła wdrożyć jego własną wersję - mówi Filip Majdrowski, wicedyrektor departamentu systemu podatkowego w Ministerstwie Finansów w wywiadzie.
S. B3

Jak ukrócić podkradanie i oszukiwanie klientów
Posłowie chcą, by umowy zawierane na odległość można było rozwiązać w każdej chwili, a nie tylko przez 14 dni. Jest szansa na poprawę ochrony konsumentów przed działaniami tzw. alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych i energetycznych. Na ich oferty narażeni są zwłaszcza ludzie starsi i samotni. (...) Na drodze do zmian posłom stanąć może prawo unijne. (...) Pewne zmiany w przepisach już następują. W miniony wtorek sejmowa komisja przyjęła sprawozdanie, w którym rekomenduje izbie wyższej przyjęcie projektu nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne.
S. A6

Facebook - ostatnie starcie
Wokół sprawy Cambridge Analytica zrobiło się na tyle głośno, że firma Marka Zuckerberga przeszła w tryb zarządzania kryzysowego. Cel: uniknięcie katastrofy.
S. A13

Gazeta Wyborcza

 

Oszukani na zasięgu. Pułapki mobilnego internetu
Mieli się cieszyć szybkim internetem, zostali z bezużytecznym sprzętem i bez dostępu do sieci, ale z rachunkami. Małżonkowie z Wielkopolski czują się oszukani przez Play. I ostrzegają. Takich osób może być więcej. Pan Mariusz z żoną Iloną zdecydowali się na zakup domowego internetu w sieci Play. (...) W domu okazało się, że internet w telefonie działa bez zarzutu, ale domowego nie było wcale. - Zostaliśmy oszukani. Specjalnie pokazują zasięg na zewnątrz, a nie w środku budynku, by złapać klientów. Nawet jeden z konsultantów dziwił się, że wzięliśmy internet, skoro najbliższych przekaźnik jest oddalony od naszego domu o kilkanaście kilometrów. Żałuję, że nie nagrałem tej rozmowy - mówi pan Mariusz. (...)
S. 20

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common