Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Cyfrowy Polsat i Zygmunt Solorz inwestują w Premium Mobile

Urszula Zielińska 21-03-2018, ostatnia aktualizacja 21-03-2018 07:29

Najpierw na początku roku o zamiarze przejęcia wirtualnego operatora Virgin Mobile Polska poinformował Play Communications, a w lutym Cyfrowy Polsat i jego założyciel, Zygmunt Solorz, stali się udziałowcami innego MVNO - Premium Mobile.

O możliwych zmianach właścicielskich w MVNO mówił "Rzeczpospolitej" Dariusz Chlastawa, współzałożyciel i wiceprezes Premium Mobile jeszcze w październiku 2017 r.. O tym, że do zmian doszło poinformował we wtorek serwis Telko.in, który zauważył zmiany w dokumentach rejestrowych spółki.

– Grupa Cyfrowego Polsatu obecnie jest jedynie mniejszościowym udziałowcem Premium Mobile. Kontrolę posiada inna firma związana z Zygmuntem Solorzem, ale nie wchodząca w skład grupy Cyfrowy Polsat – mówi serwisowi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Zygmunta Solorza.

Według niego, grupa zabezpiecza sobie w ten sposób długotrwałą współpracę z cennym i perspektywicznym klientem (Premium Mobile jest MVNO na sieci grupy Cyfrowy Polsat). Wyjaśnia, że głównym powodem pozostawienia Premium Mobile poza strukturą grupy Cyfrowego Polsatu jest chęć zachowania niskokosztowego modelu biznesowego operatora.

Telko.in odnotowuje też przetasowania we władzach Premium Mobile, które poprzedziły transakcje. Z KRS wynika, że w zarządzie MVNO pojawił się na chwilę Piotr Janik, który pełni również funkcje w zarządach spółek należących do Cyfrowego Polsatu (Aero2, Sferia). Przez kilka dni przed powołaniem do zarządu pełnił funkcję członka rady nadzorczej Premium Mobile. W tym samym czasie z zarządu tej spółki odwołano Dariusza Chlastawę, który był jednym z założycieli Premium Mobile.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska w rozmowie z nami oceniała, że warto myśleć o przejęciach MVNO.

O tym, że wirtualni operatorzy będą w tym roku przedmiotem konsolidacji można przeczytać tutaj.

Jednym z powodów fali takich transakcji jest nasycony rynek komórkowy, drugim słabsza pozycja MVNO po tym, jak w życie weszła zasada "roam like at home" (RLAH).

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , mvno , Premium Mobile , Tomasz Matwiejczuk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common