Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Aero2: możliwy wyciek danych

Marta Rzeźnicka 19-03-2018, ostatnia aktualizacja 19-03-2018 08:52

Aero2 z grupy Cyfrowego Polsatu poinformowało w piątek o możliwym wycieku danych części osób korzystających z bezpłatnego dostępu do internet (BDI).

"Informujemy, że w dniu 14 marca 2018 r. otrzymaliśmy zgłoszenie, iż mogło nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do niektórych danych osobowych części klientów usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Po weryfikacji zgłoszenia podjęliśmy natychmiastowe działania zapobiegawcze. Po ich zastosowaniu możemy zapewnić, że dane i systemy BDI są bezpieczne" - zapewnił operator.

Próba nieuprawnionego dostępu nie dotyczyła takich danych, jak: PESEL oraz numer i seria dowodu - zapewnił przy tym operator.

Spółka w reakcji na informację wprowadziła na stronie Elektronicznego Biura Obsługi Klienta dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwiło ewentualne bezprawne pobieranie danych osobowych klientów, a także czasowo zablokowała możliwości wyświetlania danych osobowych klientów sklepu Pakiety Aero na koncie po zalogowaniu i dostęp do Elektronicznego Biura Obsługi Klienta Aero2.

O sprawie został powiadomiony Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, służby ścigania, CERT Polska w NASK oraz klienci, których dotyczyła próba uzyskania dostępu do danych.

Operator informuje jednocześnie, że jego klienci mieli możliwość dokonania zakupu pakietów poprzez sklep internetowy pod linkiem: www.sklep.aero2.pl.

"Obecnie wszystkie serwisy są już aktywne. Tego typu nieuprawnione działania są obecnie, niestety, naturalnym elementem świata technologii, a wiele firm i instytucji w Polsce było celem podobnego ataku. To, co dla nas było priorytetem, to likwidacja ingerencji i zabezpieczenie systemów, a następnie zapewnienie wszystkim użytkownikom BDI możliwości bezpiecznego korzystania z ich konta w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta Aero2. Tak też zrobiliśmy - uznaliśmy, że najważniejsze jest podjęcie działań zabezpieczających i bezpieczeństwo danych użytkowników. Wykryliśmy nieuprawnione działanie, podjęliśmy działania zabezpieczające i gwarantujące bezpieczne korzystanie z kont obsługi klienta - zapewnia firma.

Przeczytaj więcej o:  aero2 , Cyfrowy Polsat , dane osobowe , wyciek danych

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common