Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 19 marca

19-03-2018, ostatnia aktualizacja 19-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Spełnić trzy warunki, uruchomić sieć 5G

Nowe technologie potrzebują superszybkiego internetu, a operatorzy żeby go dostarczyć potrzebują dostępu do częstotliwości, złagodzenia norm prawnych i bardzo dużo pieniędzy.
S. A12

Setki tysięcy kas do dwukrotnej wymiany

Firmy zostaną zmuszone do wymiany około 1,8 mln kas fiskalnych, by umieszczać NIP na paragonie. Potem będą musiały kupić kolejne, działające online. Od razu nie mogą, bo nikt ich jeszcze nie produkuje. Problem wynika z wdrożenia nowych obowiązków przewidzianych przez dwa projekty nowelizacji ustawy o VAT.
S. B1

Rządowy pomiar internetu
Powstanie certyfikowana aplikacja pozwalająca na sprawdzenie prędkości łącza. Cel: pomóc konsumentom w walce z nieuczciwymi dostawcami. (...) Eksperci nie mają wątpliwości, że takie rozwiązanie pomoże konsumentom w sporach z przedsiębiorcami. (...) - Wydaje się, że w razie spoór sądy mogą patrzeć na certyfikowany system przychylniej niż dotychczas na pomiary dokonane w aplikacjach dostarczanych przez podmioty prywatne - uważa adwokat Dominik Jędrzejko (...). Powstanie więc coś na wzór domniemania prawnego, że pomiary dokonane za pomocą certyfikowanej aplikacji są prawidłowe. I to na dostawcę internetu zostanie przerzucony ciężar dowodzenia tego, że tak wcale nie jest.
S. B6

Komornicze allegro na finiszu
W ciągu 6 miesięcy ma ruszyć system do e-licytacji nieruchomości - zapowiada Krajowa Rada Komornicza. Powinien działać od roku, ale samorząd tłumaczy się brakiem pieniędzy.
S. B7

Parkiet

Orange: Firmy mogą przestać dzielić się pasmem

W ciągu dwóch tygodni Orange Polska i T-Mobile Polska, udziałowcy joint venture Networks!, mogą ogłosić ograniczenie współpracy – wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu". Jak usłyszeliśmy od osób znających kulisy sprawy, telekomy przestaną współdzielić częstotliwości z zakresu 1800 i 900 MHz. To by oznaczało ograniczenie przepływów finansowych między telekomami. Gdy przygotowywaliśmy ten materiał, trwały ostateczne ustalenia i podpisywanie dokumentów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/797646_Orange:_Firmy_moga_przestac_dzielic_sie_pasmem.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common