Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Huawei: w 2018 roku liczba sieci NB-IoT urośnie do 139

Marta Rzeźnicka 14-03-2018, ostatnia aktualizacja 14-03-2018 21:54

Technologie sieciowe Narrowband-IoT (NB-IoT) są już na tyle dojrzałe, że mają własny szybko rosnący ekosystem i oczywistą wartość biznesową - uważa chiński koncern Huawei.

Według przedstawionych przez tę firmę szacunków w minionym roku powstało 39 komercyjnych sieci z 500 tys. stacji bazowych i 100 mln połączeń dla NB-IoT. Firma przewiduje, że do końca bieżącego roku ruszy 100 kolejnych takich sieci, składających się z w sumie 1,2 mln stacji i obsługujących 150 mln aktywacji.

– Inteligentne rozwiązania oparte na technologii NB-IoT zapewniają bardziej efektywne zarządzanie środowiskiem miejskim, usługami publicznymi oraz pozwalają na płynniejsze modernizacje przemysłu. Dzięki nim konsumenci mogą cieszyć się bezpieczniejszym, wygodniejszym oraz lepszym środowiskiem do życia, co przybliża nas do osiągnięcia celu, jakim są w pełni inteligentne miasta – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Edward Fan, wiceprezes ds. marketingu w Huawei Carrier Business Group.

Huawei przekonuje, że zmiana technologii może napędzić przychody operatora. Podaje, że do tej pory zaangażował się w około 50 projektów z obszaru inteligentnych miast (smart cities).

Przeczytaj więcej o:  huawei , NB-IoT , prognozy , sieci mobilne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common