Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 15 marca

15-03-2018, ostatnia aktualizacja 15-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Dług 206 tys. zł za komórkę

Ponad 713 mln zł winni są telekomom ich klienci, którzy mają łącznie ponad 414 tys. niezapłaconych zobowiązań – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD). Rachunków na czas nie płaci niemal 300 tys. osób. Z informacji KRD płyną dwa główne wnioski. Pierwszy: w ciągu ostatnich kilku lat telekomy uporządkowały swoje listy klientów. Jeszcze w 2015 r. dłużników było blisko pół miliona, a ich łączny dług wynosił prawie 854 mln zł. W bazie zostali najtwardsi dłużnicy, od których najtrudniej odzyskać należność. Rekordzistą jest mieszkaniec województwa podkarpackiego, 46-letni mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, który zalega dwóm operatorom z rachunkami na kwotę 206 tys. zł.

https://edgp.gazetaprawna.pl/grzbiet/5552/dziennik-gazeta-prawna.html#page/14 (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Allianz: bitcoin jest bezwartościowy
Jest tylko kwestią czasu, kiedy pęknie bańka spekulacyjna na bitcoinie, twierdzi Allianz Global Investors. Inwestycyjne ramię największej europejskiej firmy ubezpieczeniowej przekonuje, że bitcoin jest bezwartościowy. Przyznaje jednocześnie, że będąca jego fundamentem technologia blockchain może przynieść inwestorom znaczące korzyści. — Naszym zdaniem, jego [bitcoina — red.] wartość wewnętrzna musi wynosić zero.
https://www.pb.pl/allianz-bitcoin-jest-bezwartosciowy-907967 (dostęp płatny)

Odprawa będzie cyfrowa
Resort finansów ma ponad 140 mln zł na platformę e-usług skarbowo-celnych i wkrótce wystartuje z przetargami. Beneficjentami podpisanej pod koniec stycznia z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowy w sprawie dofinansowania wartego ponad 143 mln zł projektu o nazwie Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo- -Celnych (PUESC) są Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa i Ministerstwo Rozwoju.
https://www.pb.pl/odprawa-bedzie-cyfrowa-907952 (dostęp płatny)

YouTube kontra teorie spiskowe
Popularny serwis z materiałami wideo bierze na celownik zalewające sieć teorie spiskowe. Na pomoc wezwał Wikipedię. Należący do koncernu Google portal zapowiedział, że w najbliższych tygodniach wprowadzi narzędzie, dzięki któremu będzie możliwe podjęcie walki z teoriami spiskowymi. Internet, w którym każdy człowiek jest dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem, to środowisko oferujące niespotykane wcześniej możliwości publikowania opinii, nawet niepopartych faktami. Autorzy teorii spiskowych chętnie korzystają z YouTube’a jako platformy popularyzacji swoich nietypowych poglądów.
https://www.pb.pl/youtube-kontra-teorie-spiskowe-907947 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common