Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Raport BEREC o RLAH: w ostatnie wakacje Polacy liderami rozmów w roamingu UE

Urszula Zielińska 14-03-2018, ostatnia aktualizacja 14-03-2018 22:26

BEREC unijna instytucja zrzeszającą regulatorów rynków telekomunikacyjnych, opublikował dziś raport poświęcony wykorzystaniu usług komórkowych w roamingu w II i III kwartale 2017 roku. Obrazuje on sytuację po wejściu w życie zasady roam like at home (RLAH), obowiązującej od 15 czerwca.

Jak wynika z raportu, klienci polskich sieci komórkowych w III kwartale 2017 r. wykonali połączenia głosowe trwające aż 1046,45 mln minut. Był to zarówno gigantyczny skok w porównaniu ze stanem w II kw. ub.r. (189,2 mln minut) jak i najwyższy spośród wszystkich rynków Unii Europejskiej.

Użytkownicy polskich telekomów odebrali zaś w III kw. ub.r. w roamingu w UE połączenia trwające 997,7 mln minut, czyli ponad trzy razy więcej niż kwartał wcześniej (295,1 mln minut).

W tej kategorii drugie miejsce należało do klientów sieci z Rumunii (535,3 mln), a trzecie do użytkowników operatorów niemieckich (341,45 mln minut).

Liczba SMS-ów wysłanych w okresie lipiec-wrzesień przez użytkowników polskich sieci wyniosła 378,3 mln  sztuk, co dawało nam trzecią pozycję po Francji (599,9 mln) i Wielkiej Brytanii (418,5 mln).

Dane o wykorzystaniu transmisji danych w unijnym roamingu po 15 czerwca podawał na naszych łamach Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (od wejścia w życie RLAH do końca września ub.r. miało to być 5,5 mln GB). Dane BEREC wskazują, że w samym III kw. ub.r. przetransferowaliśmy 5,07 mln GB (dla porównania kwartał wcześniej 0,6 mln GB). Pod tym względem liderami w Europie nie byliśmy. Pierwsze miejsce należało do Wielkiej Brytanii  z prawie 18,7 mln GB, a od niej dzieliły nas jeszcze cztery państwa.

Przeczytaj więcej o:  berec , raport o roamingu , RLAH , roaming

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common