Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 14 marca

14-03-2018, ostatnia aktualizacja 14-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Cyfrowe kolosy trafione daniną
Resort finansów jeszcze czeka na wytyczne z Brukseli dotyczące nowego podatku. Ale jeśli tam prace będą się przeciągały wprowadzimy go wcześniej sami. Nad tym jak opodatkować takich gigantów jak Facebook, Google, czy Amazon politycy myślą od lat. Teraz w Komisji Europejskiej kształtów nabiera nareszcie pomysł nowej daniny cyfrowej. Prace na forum unijnym mogą jednak jeszcze potrwać, a polski fiskus nie chce długo czekać. I szykuje własne rozwiązanie tymczasowe. - Pracujemy nad naszym projektem, ale zanim go upublicznimy chcemy zapoznać się z kierunkiem proponowanym przez Brukselę. Jeżeli tempo prac nad projektem w UE będzie niezadowalające wprowadzimy rozwiązanie krajowe przed unijnym - potwierdza Filip Majdowski, wicedyrektor departamentu systemu podatkowego w Ministerstwie Finansów. KE publikuje wytyczne 21 marca. Można się jednak spodziewać, że prace nad rekomendacjami będą trwały latami.
S. A1, A2

Jak zmierzyć drugie życie telewizji
Coraz więcej widzów programów telewizyjnych wymyka się pomiarom, bo oglądają audycje poza tradycyjną ramówką. Nadawcy telewizyjni chcą wiedzieć, ile osób ogląda ich programy niezależnie od tego, z jakich urządzeń i z jakiego źródła sygnału korzystają. Firma Nielsen Audience Measurement, badająca w Polsce oglądalność, jest do takich pomiarów gotowa. Pytanie tylko, czy i kiedy obie strony dogadają się do co ceny i zasad nowych badań.
S. A6

Usługi IT i bonusy nie są wyłączone z kosztów
Odliczanie wydatków na doradztwo w zakresie IT jest od 2017 r. limitowane. Nie ma za to ograniczeń dla bieżącego wsparcia informatycznego, a także bonusów przekazywanych spółkom powiązanym - potwierdził dyrektor Krajowej Izby Skarbowej.
S. B3

Zalew wyskakujących okienek
Czy wszystkie strony internetowe używające cookies muszą do 25 maja poprosić użytkowników na wyrażenie na to zgody? Tak uważa część ekspertów, a serwisy już ruszyły z akcją pozyskiwania zgód. Wchodząc na strony dużych serwisów informacyjnych można się ostatni spotkać z prośbami o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie. To ostatnie ma być związane z chęcią dostosowywania wyświetlanych reklam do  zainteresowań użytkownika. Takie informacje pojawiły się na stronach Wirtualnej Polski, czy TVP Info. Podobne okienka wyskakują także przy próbach odwiedzania części serwisów z innych krajów UE.
S. B4

Kamery w szpitalach niezgodne z RODO
Prowadzą bowiem do ujawnienia danych wrażliwych. Kolidują także z Konstytucją. PKW apeluje o nowelizację kodeksu wyborczego.
S. C1, C3

Słaby internet to nie wymówka
Wiele mniejszych gmin ma problem z brakiem dostępu do szybkiego internetu. Mało tego, ciągle są w Polsce miejsca, do których sieć nie dociera w ogóle. Autorzy nowelizacji kodeksu wyborczego nie wzięli tego typu kłopotów technicznych pod uwagę. Przepisy nie przewidują bowiem taryfy ulgowej i nakładają obowiązek prowadzenia transmisji na żywo ze wszystkich lokali wyborczych, także tych znajdujących się w rejonach określonych jako "białe plamy" (z powodu braku ich łączności z siecią).(...) Samorządowcy w takich przypadkach nie będą mieli związanych rąk. Wciąż będą mogli skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm oferujących organizatorom przeróżnych wydarzeń internet mobilny lub satelitarny praktycznie w każdym zakątku kraju - nawet w miejscach określanych jako "białe plamy". - W rejonie obsługiwanej przeze mnie Lubelszczyzny koszt takiej usługi oscylowałby w granicach 800 zł dla jednego lokalu - szacuje Marek Vetulani.
S. C1, C3

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common