Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 12 marca

12-03-2018, ostatnia aktualizacja 12-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Polska online poniżej średniej unijnej
Przeciętnie w UE podłączonych do sieci jest 87 proc. gospodarstw domowych i 97 proc. przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dziewięciu osób. W Polsce te wskaźniki wynoszą odpowiednio 82 proc. i 95 proc., przy czym o ile w Unii 85 proc. gospodarstw ma łącze szerokopasmowe, o tyle u nas tylko 78 proc. – wynika z najnowszych danych GUS i Eurostatu z końca 2017 r.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1110270,cyfryzacja-w-polsce-a-standardy-ue.html

Centralna Ewidencja zaczeka na politykę
Centralna Ewidencja Kierowców, okres próbny dla początkujących kierowców i nowe e-usługi ruszą, gdy resort wyda komunikat. Czyli nie wiadomo kiedy.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1110286,cepik-ruszy-gdy-resort-pozwoli.html (dostęp płatny)

Regulatorzy rynku ukręcili bat na ociągającą się TVP
Jeśli do końca kwietnia publiczna telewizja nie weźmie się do zagospodarowania swoich miejsc na ósmym multipleksie naziemnym, to je straci. UKE i KRRiT znaleźli na to sposób.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1110306,regulatorzy-ukrecili-bat-na-tvp.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Asseco walczy w sądzie o megakontrakt w ZUS
Wielki przegrany w przetargu na utrzymanie KSI nie składa broni — zaskarżył niekorzystny wyrok KIO. Tak jak przewidywaliśmy, rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) dotyczące megaprzetargu ZUS ani nawet podpisanie umowy z nowym kontrahentem — Comarchem, nie zamknęły sprawy. Asseco, które od 20 lat opiekuje się Kompleksowym Systemem Informatycznym (KSI) zakładu, jako następca prawny jego twórcy — Prokomu, wytoczyło kolejne działa. Zaskarżyło do sądu wyrok KIO, która oddaliła jego odwołanie.
https://www.pb.pl/asseco-walczy-w-sadzie-o-megakontrakt-w-zus-907663 (dostęp płatny)

Netflix negocjuje z b. prezydentem
Były prezydent USA prowadzi negocjacje z Netfliksem w sprawie wyprodukowania serii programów — dowiedział się nieoficjalnie „The New York Times”. Netflix jemu i jego żonie ma zapłacić za wyłączność na wyprodukowane materiały. Barack Obama nie będzie odnosił się w nich do polityki swojego następcy ani krytykował konserwatystów. W swoich programach będzie pokazywał inspirujące życiowe historie.
https://www.pb.pl/netflix-negocjuje-z-b-prezydentem-907636 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common