Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 9 marca

09-03-2018, ostatnia aktualizacja 09-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Wybory nie ruszyły, a kamery już straszą
Czy już najbliższe wybory będą nagrywane i transmitowane na żywo? Wątpliwości ma nawet szef Państwowej Komisji Wyborczej. Bo im bliżej wyborów, tym wychodzi na jaw więcej problemów wymagających rozwiązania.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1109956,kamery-podczas-wyborow-samorzadowych.html (dostęp płatny)

Parkiet

Asseco BS: Akcjonariusze dostaną premię z zysku
Giełdowe spółki informatyczne, które podzielą się hojnie ubiegłorocznym zyskiem, można policzyć na palcach jednej ręki. Niestety zdecydowanie więcej jest takich, które mają problemy. W tym gronie są m.in. Sygnity, Qumak, Cube.ITG oraz Indata. Natomiast do pierwszej grupy niezmiennie kwalifikują się firmy z grupy Asseco, na czele ze spółką matką. Ta nie podała jeszcze oficjalnie, jaką dywidendę w 2018 r. wypłaci, ale z dotychczasowych wypowiedzi zarządu wynika, że będzie ona zbliżona do ubiegłorocznej.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/797303_Asseco_BS:_Akcjonariusze_dostana_premie_z_zysku.html (dostęp płatny)

Nadchodzi sieć 5G w wersji light
Operatorzy widzą dwie wersje sieci 5G: amerykańską i europejską. Ta pierwsza ruszy już za chwilę i możemy ją zobaczyć najszybciej na sztandarach Playa. Ta druga potrzebuje zmian w prawie. Bardziej niż dofinansowania.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/797307_Nadchodzi_siec_5G_w_wersji_light.html (dostęp płatny)

Trzy nowe gry są dla nas kamieniem milowym
W maju do sprzedaży trafi gra „Space Pioneer", w czerwcu „Metal Fist", a w sierpniu „Gravity Rider". Dwie z nich miały się ukazać jeszcze w IV kwartale 2017 r. Z czego wynika opóźnienie? Dwie pierwsze gry powstają w naszych studiach, a trzecią pozyskaliśmy w ramach programu wydawniczego. Premiery zostały przełożone, ale powody ku temu były dobre. Zyskaliśmy dodatkowy czas, aby te gry przygotować jak najlepiej, co umożliwi nam monetyzację na jak – mówi Remigiusz Kościelny, prezes i główny akcjonariusz Vivid Games.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/797296_Trzy_nowe_gry_sa_dla_nas_kamieniem_milowym.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Asseco BS wypłaci prawie cały zysk
Mimo konieczności sfinansowania dużej akwizycji informatyczna firma wypłaci rekordową dywidendę. Asseco Business Solutions to jeden z ulubieńców inwestorów. Spółka regularnie poprawia wyniki i co rok jest hojna dla akcjonariuszy — przeznacza większość zysków na dywidendę. W połowie 2017 r. zapowiedziała przejęcie giełdowego Macrologica za ponad 100 mln zł przy wsparciu blisko 70 mln zł kredytu.
https://www.pb.pl/asseco-bs-wyplaci-prawie-caly-zysk-907541 (dostęp płatny)

Sąd opóźnia debiut CDA.pl
Spółka, która w grudniu przeprowadziła ofertę publiczną i miała zadebiutować na NewConnect, wciąż nie zdołała zarejestrować emisji akcji. Dwa i pół miesiąca — tyle czasu minęło od chwili, gdy spółka CwMedia, właściciel serwisu CDA.pl, zakończyła ofertę publiczną i przydzieliła inwestorom akcje, za które ci zapłacili 0,85 mln zł. Oferta nie była sukcesem, bo spółka liczyła na 5,5 mln zł wpływów, które chciała przeznaczyć na rozwój płatnej oferty serwisu z treściami wideo na żądanie.
https://www.pb.pl/sad-opoznia-debiut-cda-pl-907529 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Państwo rozważa, czy dołożyć się do sieci 5G
Prezes UKE uważa, że budowę sieci nowej generacji mogłyby zasilić środki publiczne. Telekomy raczej się obawiają, a nie cieszą.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1368314-Panstwo-rozwaza-czy-dolozyc-sie-do-sieci-5G.html (dostęp płatny)

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common