Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Właściciel Inei sięga po bankowy dług

Urszula Zielińska 08-03-2018, ostatnia aktualizacja 08-03-2018 12:49

Macquarie European Infrastructure Fund 5, główny akcjonariusz Grupy Inea, wystosował do banków zaproszenia do składania ofert kredytowych - wynika z informacji serwisu TMT Finance.

Według naszych źródeł, australijski fundusz chciałby zamienić na bankowy dług część nakładów poniesionych na zakup wielkopolskiej grupy. Nie wiemy, czy i co to będzie oznaczać dla samej Inei.

Inwestorzy często jednak przenoszą koszt długu zaciągniętego na zakup przedsiębiorstw na  nabywane podmioty.

Macuarie kupił akcje Inei od Warburg Pincus i założycieli spółki w grudniu ubiegłego roku. Janusz Kosiński, prezes i współzałożyciel Inei zobowiązał się do odkupienia części udziałów.

Zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami Inea planuje udział w trzecim konkursie na dotacje do budowy sieci światłowodowych organizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Przeczytaj więcej o:  INEA , Macquarie , sieci kablowe

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common