Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Huawei Polska ma znowu nowego szefa

Marta Rzeźnicka 07-03-2018, ostatnia aktualizacja 07-03-2018 17:46

Od lutego Huawei Polska ma nowego dyrektora zarządzającego: jest nim Tonny Bao. Spółka zależna chińskiego koncernu poinformowała o zmianie dziś.

Bao w Huawei pracuje od 2004 roku. Na początku kariery związany był z centralą firmy w Chinach, a następnie, w latach 2008-2013 obejmował kluczowe stanowiska na takich rynkach jak Bułgaria i Grecja. Do 2015 roku był wicedyrektorem Huawei w Serbii i odpowiadał za pion sprzedaży. Następnie, na przełomie 2015-2016 roku był wicedyrektorem firmy w Grecji, a potem awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego na tym rynku.

W Huawei Polska odpowiada za zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich trzech grup biznesowych firmy – Carrier (operatorzy), Enterprise (firmy) oraz Consumer (urządzeń konsumenckich).

Jak podał Huawei, nowy menedżer odpowiedzialny za wyniki w Polsce liczy na nowe partnerstwa biznesowe i kontrakty.

– Nasza strategia zakłada, że na lokalnych rynkach takich jak Polska, podobnie jak w przypadku globalnych działań, tworzymy otwarty ekosystem do współpracy biznesowej, a przez to przyczyniamy się do wzrostu krajowych przedsiębiorstw. Zamierzam kontynuować strategię firmy zakładającą ciągłe inwestycje w nowe technologie takie jak cloud computing, Internet Rzeczy, Big Data, mobilna sieć szerokopasmowa, sztuczna inteligencja czy 5G – brzmi wypowiedź Bao w informacji prasowej.

Nie zabrakło deklaracji, że intencją firmy jest aby Polska była "jednym z europejskich liderów technologii 5G".

Szefowie Huawei Polska zmieniają się ostatnio dość często. Ostatnia roszada miała miejsce niecałe 1,5 roku temu. W grudniu 2016 roku Xueming Xu zastąpił na tym stanowisku Junfenga Li, który kierował firmą niecałe pół roku. Li zastąpił zaś Owena Ou, któremu koncern powierzył najwyższą funkcję w Polsce w czerwcu 2013 roku.

Przeczytaj więcej o:  huawei , huawei polska , Tonny Bao

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common