Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Netia włączyła roaming w telefonii mobilnej

Marta Rzeźnicka 07-03-2018, ostatnia aktualizacja 07-03-2018 17:09

Netia poinformowała dziś, że po przerwie trwającej od połowy czerwca ubiegłego roku gdy w życie weszła unijna zasada "roam like at home" (RLAH) ponownie oferuje usługi mobilne wraz z roamingiem w Unii Europejskiej. Włączyła roaming UE do oferty z początkiem tego miesiąca.

Jak podaje, było to możliwe, za sprawą pozytywnej decyzji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który zgodził się, aby operator pobierał dodatkowe opłaty za usługi w unijnym roamingu. Z komunikatu Netii wynika, że UKE zgodził się na dopłaty już 23 listopada ubiegłego roku. Jak wyjaśnia Karol Wieczorek, rzecznik telekomu, firma zwlekała z wprowadzeniem dopłat do czasu naniesienia zmian w systemach informatycznych. Zmiany te musiał wprowadzić Play, z którego infrastruktury korzysta Netia (jako MVNO), jak i ona sama.

Abonentom, którzy wykorzystają przyznane im na podstawie Szczegółowych Warunków Promocji pakiety minut, wiadomości i internetu, Netia doliczy odpowiednio:

* 0,16 zł brutto za minutę połączenia wychodzącego;

* 0,05 zł brutto za minutę połączenia przychodzącego;

* 0,05 zł brutto za SMS;

* 0,03 zł brutto za MMS;

* 0,03 zł brutto za 1 MB transmisji danych.

Telekom informuje również, że abonenci Netia Mobile, którzy między 15 czerwca ub.r. a 28 lutego br. zawarli lub rozszerzyli umowę na usługi Netia Mobile, mogą złożyć dyspozycję o uruchomieniu usługi roamingu międzynarodowego zgodnie z Zasadami świadczenia usług w roamingu międzynarodowym dla Netia Mobile poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Szczegółowe informacje na temat zasad świadczenia usług roamingu międzynarodowego przez Netię są tutaj.

Przeczytaj więcej o:  NETIA , play , RLAH , roaming

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common