Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Maxcom: telefony Meizu pojawią się u operatorów

Marta Rzeźnicka 07-03-2018, ostatnia aktualizacja 07-03-2018 08:54

Firma Maxcom, dystrybutor telefonów komórkowych poinformowała dziś, że będzie jedynym na polskim rynku dystrybutorem telefonów Meizu.

- Z początkiem drugiego kwartału w naszej ofercie pojawi się nowa marka telefonów komórkowych. Początkowo smartfony Meizu będą dostępne w sieciach handlowych oraz sklepach telekomunikacyjnych. Z czasem trafią one też do oferty operatorów komórkowych, a w przyszłości na rynki zagraniczne - zapowiada Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcomu w komunikacie prasowym. Informuje też, że do końca 2018 r. jego firma chce sprzedać ponad 100 tysięcy smartfonów nowej generacji chińskiej marki.

Według dystrybutora, Meizu praktycznie nie jest znane w Polsce. Faktycznie, firma weszła do Polski w 2015 r., ale nie miała szczęścia i nie zdobyła istotnego udziału w rynku.

W ubiegłym roku jej dystrybutorem została spółka Nelro Data, która na początku tego roku poinformowała, że na jej wniosek sąd ogłosił postępowanie restrukturyzacyjne. Powodem jest decyzja urządu skarbowego o zajęciu części należności Nelro Data.

Według danych Maxcomu, w ubiegłym roku sprzedało się 20 mln telefonów Meizu na świecie, z czego ponad 100 tys. smartfonów znalazło nabywców w Hiszpanii.

Meizu działa od 2003 r., a od 2008 r. spółka jest obecna na rynku smartfonów. Obecnie spółka jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Jednym z akcjonariuszy Meizu jest chiński holding Alibaba.

Przeczytaj więcej o:  MaxCom , Meizu , Nelro Data

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common