Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

W maju nowy europejski układ w Orange

Urszula Zielińska 07-03-2018, ostatnia aktualizacja 07-03-2018 07:49

Grupa Orange, właściciel Orange Polska przedstawił nową strukturę menedżerską i biznesową. Według Stephane'a Richarda, prezesa grupy powołanego niedawno na kolejną kadencję mimo dyskusji kuluarowych na ten temat, jest to ważny krok dla giganta, który chce położyć większy nacisk na takie sektory jak usługi dla domu, finanse, czy cyberbezpieczeństwo.

Dla polskiej części grupy Orange ważną zmianą będzie przekazanie nadzoru nad spółkami w Europie (bez Hiszpanii i Francji) Ramonowi Fernandezowi, odpowiedzialnemu w zarządzie grupy za strategię i finanse. Fernandez przejmie w ten sposób część schedy po Gervais Pellissier, któremu podlegać będzie dziedzina zwana transformacją - upraszczanie procedur w połączeniu z informatyzacją - oraz nadzór nad dywizją Orange Business Services.

Obaj zasiadają dziś w radzie nadzorczej Orange Polska, przy czym Pellissier jest zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej (Macieja Wituckiego), co zapewne zmieni się, gdy nowa struktura wejdzie w życie. Ma to się stać w maju.

Ciekawym ruchem Francuzów jest nadanie wyższego statutu biznesowi w Hiszpanii, drugiemu pod względem przychodów w grupie. Laurent Paillassot, prezes Orange Hiszpania awansował w strukturach na wiceprezesa całej grupy.

Grupa tworzy też nową linię biznesową: technologii i globalnych innowacji. Pokieruje nią Mari-Noelle Jego-Laveissiere, w randze wiceprezesa grupy i członka zarządu odpowiedzialnego za technikę.

Niedawno zapowiedziano też zmiany we władzach Deutsche Telekom, właściciela T-Mobile Polska. Od stycznia 2019 r. dotychczasowy członek zarządu odpowiedzialny za zasoby ludzkie (HR) Christian Illek, będzie odpowiadał za finanse grupy. Natomiast obecny członek zarządu ds. finansowych, Thomas Dannenfeldt rozstanie się z grupą.

Przeczytaj więcej o:  deutsche telekom , Orange , Orange Polska , T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common