Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 7 marca

07-03-2018, ostatnia aktualizacja 07-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Za zalanie komórki lub komputera grozi nawet zwolnienie z pracy
Jeśli pracownik zaleje komputer lub telefon komórkowy i odmawia pracodawcy wypłaty zadośćuczynienia, przęłozony może ukarać go naganą lub nawet zwolnić dyscyplinarnie.  Zasady, na jakich pracownik odpowiada za zniszczony sprzęt służbowy zostały uregulowane w Kodeksie pracy - i przed wszystkim jest to odpowiedzialność materialna na zasadach ogólnych w mieniu niepowierzonym, obowiązująca wszystkich zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, ale także poprzez powołanie, mianowanie, wybór lub na podstawie spółdzielczej umowy o pracę.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1107353,kara-za-zalanie-komorki-lub-komputera.html (dostęp płatny)

Kodeks cyfrowy posprząta informatyczny bałagan w administracji
Ministerstwo Cyfryzacji chce stworzyć ustawę, w której zapisane zostaną m.in. zasady cyfryzacji usług i procesów administracyjnych.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1109241,ustawa-dotyczaca-zasad-cyfryzacji.html (dostęp płatny)

Parkiet

Podatkowe sprawy utrudniają szacunki wyników
Cyfrowy Polsat wykaże niższy zysk netto, niż przewidywali analitycy. Tak jak wcześniej Play.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/797163_Podatkowe_sprawy_utrudniaja_szacunki_wynikow.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Aplikacje Krytyczne straciły Figurę
Najbardziej zasiedziały menedżer spółki powołanej do informatyzacji służb skarbowych odszedł z zarządu. Z pracą w powołanych przez ministra finansów Aplikacjach Krytycznych pożegnał się członek zarządu z najdłuższym stażem — Tomasz Figura, menedżer IT z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej (m.in. eService, Inteligo, PKO BP). Wygląda na to, że poniedziałkowa dymisja kończy okres intensywnych zmian w spółce — z informacji „PB” wynika, że zarząd ma działać w trzyosobowym składzie. W październiku po ponadpółrocznym okresie bezkrólewia rada nadzorcza wybrała na prezesa Piotra Towarka. https://www.pb.pl/aplikacje-krytyczne-stracily-figure-907271 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common