Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange: routery i modemy z Polski nie trafiają już do Rumunii

Marta Rzeźnicka 06-03-2018, ostatnia aktualizacja 06-03-2018 19:52

Orange Polska w 2017 roku odnowił i ponownie wprowadził na rynek mniej urządzeń różnego typu. Jak wynika ze sprawozdania rocznego operatora, w 2017 roku poddał recyklingowi 42,87 tys. telefonów (rok wcześniej ponad 77,5 tys.), a liczba aparatów, które odnowiono i ponownie udostępniono klientom grupy spadła do 8,14 tys. z 11,8 tys. w 2016 roku.

Urządzenia, które w masowych ilościach wracają po naprawie i odświeżeniu na rynek są modemy i dekodery. W minionym roku rewitalizacją Orange Polska objął prawie 466 tys. urządzeń. W porównaniu z 2016 rokiem był to znaczący spadek (z prawie 572 tys. sztuk).

Jak wynika z lektury sprawozdania Orange Polska, spadek ten to m.in. efekt zakończenia umowy telekomu z siostrzaną spółką Orange Romania obowiązująca w latach 2012-2016. Na jej mocy polski telekom zajmował się odnową modemów i dekoderów wprowadzanych potem z powrotem do użytku.

Działalnością tą zajmuje się magazyn centralny w podwarszawskim Ołtarzewie. Jak wyjaśnia nam biuro prasowe Orange Polska, umowa z rumuńskim operatorem z grupy dotyczyła części urządzeń SHD-85, które w Polsce i Francji osiągnęły już koniec życia produktu i były zastępowane przez inne dekodery: UHD-88, WHD80 czy Samsung ICU 100.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  modemy , Orange Polska , orange romania , recykling , rewitalizacja , routery , telefony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common