Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Zmiany w przepisach podatkowych obniżają wyniki Cyfrowego Polsatu

Urszula Zielińska 06-03-2018, ostatnia aktualizacja 06-03-2018 08:32

Cyfrowy Polsat zaskoczył jednak giełdowych analityków: jego wynik za 2017 roku obciąży dodatkowy jednorazowy odpis.

Spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza przeanalizowała wpływ zmian przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych obowiązujących od stycznia tego roku na aktywa i zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego. Z komunikatu giełdowego wynika, że uznała, że jej korzyści podatkowe w przyszłych latach będą mniejsze niż zakładała, dlatego też dokonała stosownych przeszacowań w bilansie.

Jak podaje Cyfrowy Polsat, analiza wykazała konieczność zwiększenia wartości pozycji "Zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego" w skonsolidowanym bilansie sporządzonym na 31 grudnia 2017 r. o kwotę ok. 144 mln zł.

Według firmy, zmiana ma charakter niegotówkowy, a obciąży skonsolidowany zysk netto grupy za IV kwartał ubiegłego roku.

"Opisywana zmiana stanu zobowiązania z tytułu podatku odroczonego wynika z wprowadzonych ograniczeń ujmowania podatkowych kosztów uzyskania w przyszłych latach, lecz mających związek z aktywami ujętymi w skonsolidowanym bilansie na dzień 31 grudnia 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Cyfrowy Polsat poinformował też o decyzji naczelnika urzędu celno-skarbowego z Małopolski, wydaną 15 lutego. Decyzja określa wysokość zobowiązania podatkowego spółki z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2012 na 24,2 mln zł plus odsetki.

Urząd zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności odsetkowych dokonanych w owym czasie.

Cyfrowy Polsat zapowiada, że będzie się odwoływał od decyzji fiskusa ponieważ posiada opinie renomowanych podmiotów. Nie zamierza też wiązać rezerw obciążających wynik finansowy grupy z tego tytułu.

Ponieważ fiskus prowadzi postępowanie dotyczące także kolejnych lat, Cyfrowy Polsat podaje, że w przypadku utrzymania niekorzystnej, choć zdaniem firmy błędnej interpretacji przepisów, dodatkowe zobowiązanie satelitarnej platformy wyniesie 35 mln zł plus odsetki.

To już kolejna taka decyzja fiskusa na przestrzeni roku. W maju 2017 r. mazowiecki urząd celno-karbowy wydał decyzję nakazującą Cyfrowemu Polsatowi zapłatę dodatkowych 40,6 mln zł.

 

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , regulacje i prawo , Wyniki Cyfrowego Polsatu

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common