Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Grupa Cyfrowy Polsat renegocjowała finansowanie

ziu 02-03-2018, ostatnia aktualizacja 02-03-2018 18:39

Cyfrowy Polsat poinformował dziś w giełdowym komunikacie, że konsorcjum banków finansujące działalność spółek z grupy zgodziła się na zmiany zapisów w umowach kredytowych, na mocy których korzysta z 12,5 mld zł pożyczek.

To już druga umowa zmieniająca warunki kredytów. Na jej mocy data spłaty kredytów została przesunięta na 30 września 2022 r., czyli o dwa lata (z 21 września 2020 r.). Ponadto banki zgodziły się na podwyższenie wskaźnika dług netto/EBITDA (z 1,75 do 3), przy którym Cyfrowy Polsat może zażądać od instytucji zwolnienia zabezpieczeń.

Zmienił się także rozkład spłat kredytu: w latach 2019-2021 grupa musi oddać teraz bankom około 1,02 mld zł, a w roku 2022 - prawie 6,63 mld zł.

Grupa podtrzymała, że nadrzędnym celem jej polityki zarządzania zasobami kapitałowymi pozostaje "trwałe obniżenie zadłużenia poniżej poziomu 1,75x skonsolidowanego długu netto/skonsolidowanej EBITDA". Uważa, że cel ten jest sukcesywnie realizowany od momentu przejęcia kontroli nad grupą Polkomtel w drugim kwartale 2014 roku. Wówczas łączne skonsolidowane zadłużenie brutto Grupy Cyfrowego Polsatu wynosiło ok. 14,3 mld zł, a na koniec września 2017 r. - 11,4 mld zł.

Przeczytaj więcej o:  banki , Cyfrowy Polsat , kredyty

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common