Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

Dropbox idzie na Nasdaq

ele 25-02-2018, ostatnia aktualizacja 25-02-2018 17:49

Platforma umożliwiająca przechowywanie danych w chmurze w modelu płatnym i freemium złożyła prospekt emisyjny i chce zaistnieć na rynku Nasdaq.

Z dokumentów złożonych przez Dropboksa wynika, że przychody spółki w ubiegłym roku wynosiły 1,1 mld dol. i  były wyższe niż rok wcześniej (wtedy było to 845 mln dol.). Spółka odnotowała jednak za ubiegły rok stratę netto w wysokości 112 mln dol.(rok wcześniej było to 210 mln dol. straty).

Użytkowników Dropboksa jest ponad 500 mln, z czego 11 mln płaci platformie za wykorzystywaną przestrzeń.

Cztery lata temu, gdy Dropbox w prywatnej ofercie pozyskał od inwestorów 350 mln dol. na rozwój, jego wycena sięgnęła aż 10 mld dol. Z prospektu wynika, że aktualnie liczy na pozyskanie z rynku przy okazji debiutu 500 mln dol. Nie podano tam jednak informacji o spodziewanej wycenie walorów, więc nie wiadomo, jak wysoka jest aktualnie wycena spółki. Jak szacuje CNBC, aktualna wycena Dropboksa plasuje się pomiędzy 6,6 mld dol. i 8,5 mld dol.

Przeczytaj więcej o:  debiut giełdowy , Dropbox , IPO , nasdaq

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common