Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 12 lutego

12-02-2018, ostatnia aktualizacja 12-02-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Cyfrowi giganci będą płacić tam, gdzie zarabiają
Już za miesiąc Komisja Europejska przedstawi propozycję zmian w opodatkowaniu koncernów internetowych. W najbliższym czasie swoje pomysły ujawni też Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Zmiany mogą objąć swoim zakresem wszystkich cyfrowych przedsiębiorców działających w sieci.
S. B2

Menedżerowie muszą znać najnowsze technologie
Znajomość nawet podstaw nowoczesnych rozwiązań daje poczucie pewności – mówi Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.
S. D2

Kursami rządzą roboty i zmienność
Takiego tygodnia na światowych giełdach nie było od lat. Ceny akcji to szły gwałtownie w dół, to rosły. Choć to spadków było więcej. Chociaż rynki akcji są mocno skomputeryzowane, na wielu z nich symbolicznym otwarciem jest wciąż uderzenie w dzwon giełdowy. W miniony wtorek to otwarcie było symboliczne podwójnie: w dzwon uderzyła Bina48 – robot, którego zachowanie ma przypominać zachowanie człowieka. A to właśnie na roboty zrzucona jest część winy za to, co działo się w ostatnich dniach na giełdach, w Pierwszem rzędzie w Nowym Jorku. 
S. A11

Tajemnica zawodowa na Stadionie Narodowym
Ciąg dalszy afery funduszy W Investments, kontrolowanego przez poznańskiego biznesmena Piotra Wiśniewskiego.  Ich klienci wiedzą, że stracili, ale nie są w stanie dowiedzieć się na czym.  – Zainwestowałem, żeby mieć spokój na stare lata. Na szczęście nie wszystkie oszczędności – mówił przed czwartkowym walnym zgromadzeniem inwestorów funduszu Vivante jeden z posiadaczy certyfikatów. – Do wpłaty namawiali mnie doradcy z Aliora. Obiecywana stopa zwrotu nie była wysoka, ale za to gwarantowana. Do tego zniżki w luksusowym domu spokojnej starości. Przecież nie warto być obciążeniem dla rodziny na starość, prawda – pytał retorycznie inwestor.
S. A12

Gazeta Wyborcza

Serwer sądolotka u Ziobry
Ministerstwo Sprawiedliwości nie chce ujawnić, gdzie znajduje się serwer systemu loausjącego sędziów, bo to element „zasobów infrastruktury krytycznej państwa”. Od 2 stycznia sprawy sądowe (z wyjątkiem spraw odwoławczych rozpatrywanych w efekcie apelacji czy zażaleń) przydziela System Losowego Przydziału Spraw. To jeden z flagowych pomysłów resortu sprawiedliwości. Jak mówił odpowiedzialny za jego przygotowanie wiceminister Łukasz Piebiak, dzięki niemu „obywatel zyskuje gwarancję, że nikt nie wskaże palcem sędziego, który osądzi jego sprawę”. Ale czy na pewno? (…) S. 3

Cudzoziemcy zamiast robotów
Pod względem automatyzacji produkcji jesteśmy w Europie na szarym końcu. Większość polskich firm nadal woli się opierać na taniej sile roboczej. Przez wprowadzanie nowoczesnych technologii do produkcji i sprzedaży firmy mogą zwiększać wydajność, zwłaszcza kiedy rynek pracy w Polsce się przegrzewa. Potwierdzają to badania firmy doradczej Deloitte: automatyzacja procesów z wykorzystaniem robotów jest w stanie zastąpić pracę aż 20 proc. pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin. (…) Z danych OECD wynika, że pod względem automatyzacji produkcji Polska nie tylko odstaje od najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie, ale również od sąsiadów. Liczba robotów na tysiąc pracowników w naszym kraju wynosi 1,05, podczas gdy w Czechach jest do 3,75, a na Słowacji 3,52. S. 9

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common