Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Netia z punktem dostępowym we Lwowie

Marta Rzeźnicka 08-02-2018, ostatnia aktualizacja 08-02-2018 13:40

Netia poinformowała o uruchomieniu punktu dostępowego (ang. Point of Presence) do jej sieci na trzecim rynku zagranicznym. Po Niemczech i Czechach tym razem ruszył węzeł we Lwowie (Ukraina).

Uruchomienie fizycznego punktu dostępowego w kooperacji z lokalnym partnerem we Lwowie, otwiera polskiemu operatorowi nowe możliwości świadczenia usług na terenie Ukrainy oraz zapewnia lokalnym operatorom dostęp na atrakcyjnych warunkach do globalnego rynku - tłumaczy telekom.

- Rozwijamy naszą działalność w sąsiednich krajach, odpowiadając na potrzeby naszych klientów, m.in. polskich firm, które wcześniej obsługiwaliśmy w kraju, a które rozszerzają swój zasięg o nowe rynki - mówi Tomasz Tlak, odpowiedzialny za projekt Netia International.

Tlak wyjaśnia, że dzięki takim punktom Netia może - podobnie jak w kraju - świadczyć usługi konwergentne: zwykle są to zaawansowane usługi transmisji danych, na bazie których działają całe sieci korporacyjne, a rzadziej dostęp do internetu.

Uruchamiając własny węzeł i nowe połączenia międzynarodowe z Ukrainą, Netia wzmacnia również pozycję na rynku operatorskiej transmisji danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Telekom uważa go za atrakcyjny. Jak podaje, już w momencie uruchomienia nowego węzła, Netia skomercjalizowała 50 proc. dostępnych na ten moment zasobów.

 

Przeczytaj więcej o:  NETIA , Netia International , Tomasz Tlak

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common