Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 8 lutego

08-02-2018, ostatnia aktualizacja 08-02-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Bitcoiny to ryzyko utraty tożsamości
Choć kupując i sprzedając kryptowaluty, możemy zachować anonimowość, to giełdy mają szczególne, niezgodne z przepisami, wymagania.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1103018,bitcoiny-to-ryzyko-utraty-tozsamosci.html (dostęp płatny)

Nie ma odwrotu od e-zwolnień
Od 1 lipca wszystkie zwolnienia lekarskie będą wystawiane w formie elektronicznej. Co prawda taka możliwość istnieje od 2016 r., ale bardzo powoli zdobywa popularność wśród medyków. Jeszcze w połowie ubiegłego roku zaledwie 3 proc. z nich wystawiało takie dokumenty. Pod koniec grudnia 2017 r. było to już 7,1 proc..
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1102983,e-zwolnienia-bez-odwrotu.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

Operatorzy bronią drugiego miliarda
Na około 1 mld zł i 6 mln użytkowników szacuje łączną wartość rynku SMS-ów o podwyższonej płatności (SMS PR) Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland, wspieranej przez operatorów. Jego zdaniem wpływy te są zagrożone w związku z planowaną zmianą zapisów prawa telekomunikacyjnego. Dyskusja na ten temat odbywa się obecnie w Sejmie. W ocenie eksperta trzeba się liczyć ze spadkiem wartości tego segmentu o prawie połowę.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796219_Operatorzy_bronia_drugiego_miliarda.html (dostęp płatny)

Asbis: Można się spodziewać prognoz na 2018 rok
O prawie 5 proc. drożały w środę akcje Asbisu w reakcji na podniesienie prognoz na 2017 r. Najnowsze zakładają zysk netto w przedziale 6,8–7 mln USD oraz przychody rzędu 1,48 –1,49 mld USD. Według wcześniejszych zysk miał wynieść 5–6 mln USD, a przychody 1,2–1,3 mld USD.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796221_Asbis:_Mozna_sie_spodziewac_prognoz_na_2018_rok.html (dostęp płatny)

South China Moring Post: Samsung dla Kima?
Południowokoreański koncern Samsung wręczy sportowcom i działaczom olimpijskim uczestniczącym w igrzyskach w Pjongczangu około 4 tys. smartfonów Galaxy Note 8 z limitowanej, olimpijskiej edycji. I tutaj pojawia się problem, nad którym głowią się organizatorzy igrzysk: czy smartfony powinni też dostać sportowcy z Korei Północnej? Wręczenie im tych wysoce zaawansowanych smartfonów byłoby bowiem złamaniem międzynarodowych sankcji nałożonych na Koreę Północną.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796241_South_China_Moring_Post:_Samsung_dla_Kima.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common