Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nokia będzie zarządzać siecią Nexery

Urszula Zielińska 24-01-2018, ostatnia aktualizacja 24-01-2018 10:17

Nexera Holding poinformowała dziś o umowie, na mocy której zleciła Nokii zarządzanie sieci światłowodowych budowanych przez holding przy udziale środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Spółki podpisały 5-letnią umowę „managed services", w ramach której Nokia będzie zarządzała siecią oraz usługami hurtowymi korzystając z centrum usług - Global Delivery Hub - w Bydgoszczy. Nokia będzie również odpowiedzialna za utrzymanie sieci światłowodowej.

Sieć szerokopasmowego dostępu Nexery ma docierać do ponad 450 tys. gospodarstw domowych i ponad 2,6 tys. szkół z w sumie 13 obszarów na terenie czterech województw, w środkowej i północno-wschodniej Polsce. Harmonogram przewiduje, że pierwsze domy zostaną podłączone do sieci w połowie br., a wszystkie - w 2020 r..

Grupa Nokii jest mniejszościowym udziałowcem Nexery. Kontrolny pakiet holdingu powstałego z wielu firm, które wystartowały w konkursie zorganizowanym przez rząd na dotacje unijne, należy do funduszu Infracapital.

Nexera to pierwszy w Polsce projekt budowy hurtowej sieci światłowodowej na poziomie dostępowym. Przedstawiciele firmy nie wykluczają przejęć na kolejnych etapach rozwoju przedsięwzięcia.

Niedawno informowaliśmy o pilotażowym wdrożeniu Nexery w województwie świętokrzyskim.

O planach Nokii w Polsce rozmawialiśmy zaś z Markusem Borchertem, prezesem Nokii na Europę.

Przeczytaj więcej o:  Infracapital , Nexera , nokia , światłowody

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common