Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Polityka Insight: Surma i Orzeł kandydatami na ministra cyfryzacji

Urszula Zielińska 18-01-2018, ostatnia aktualizacja 18-01-2018 21:12

Prof. Jerzy Surma i Józef Orzeł to według Polityka Insight osoby, których kandydatury na ministra cyfryzacji rozpatruje (w domyśle) premier Mateusza Morawiecki.

Informacją tą podzielił się na Twitterze Michał Zieliński, współtworzący informacyjny serwis.

Wcześniej również Polityka Insight podała, że Annę Streżyńską zastąpić ma Piotr Nowak, wiceminister finansów. Według naszych informacji nie była to plotka.

Nominacji przeszkodziły zapewne doniesienia mediów o tym, że Nowak doradzał b. prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, a do resortu finansów trafił za sprawą Pawła Szałamachy, który odszedł z rządu Beaty Szydło.

Jerzy Surma (ur. 1964) jest z wykształcenia inżynierem informatykiem, a pracuje jako wykładowca Szkoły Głównej Handlowej. Za jego sprawą na tej uczelni powstać miały studia podyplomowe z zakresu business inteligence i zarządzania cyberbezpieczeństwem. Ma również doświadczenie w biznesie (był związany m.in. z T-Systems Polska, czyli spółką z grupy Deutsche Telekom).

Józef Orzeł (ur. 1946) to absolwent tej samej uczelni, ale za czasów, gdy jej skrócona nazwa brzmiała SGPiS. Działacz społeczny, dziennikarz, filozof, polityk (były poseł), potem ekspert, menedżer PKO BP.

Należał do współautorów Narodowego Planu Rozwoju na lata 2004–2006. Objął funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" i wiceprzewodniczącego Koalicji na rzecz Społeczeństwa Informacyjnego.

W 2017 r. został członkiem Polskiej Fundacji Narodowej, utworzonej przez spółki skarbu państwa w celu promocji marki "Polska".

Ciągle jednak też słychać, że ministerstwo cyfryzacji - mimo świeżego, zaledwie z grudnia ub.r. rozporządzenia przyznającego mu dział informatyzacja - może zostać rozczłonkowane.

W środę MSWiA podało, że jedną z tek resortu objął Paweł Majewski, jeden z członków gabinetu Streżyńskiej (był podsekretarzem stanu).

 

Przeczytaj więcej o:  Anna Streżyńska , ministerstwo cyfryzacji , orzeł , surma

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common