Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Winogrady wygrały sprawę z UOKIK w sądzie

Marta Rzeźnicka 16-01-2018, ostatnia aktualizacja 16-01-2018 13:31

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady", na co dzień konkurująca z siecią kablową Inea, poinformowała nas, że 10 stycznia br. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od wyroku z 3 października 2016 r.

Tym samym uprawomocnił się wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który uchylił decyzję prezesa UOKIK z września 2011 r. o karze dla spółdzielni za utrudnianie dostępu do bloków innym operatorom płatnej telewizji. Wysokość kary wynieść miała 146 tys. zł.

W trakcie rozprawy pełnomocnicy PSM wskazali m.in. na brak podstawy prawnej, liczne błędy merytoryczne oraz tendencyjność uzasadnienia decyzji prezesa UOKiK, wnosząc o oddalenie apelacji urzędu.

Jak podaje spółdzielnia, w ustnym uzasadnieniu Sąd Apelacyjny potwierdzic miał, że decyzja prezesa UOKiK nie miała podstaw prawnych i nie spełniała przesłanek, od których zależało stwierdzenie rzekomej niewłaściwej praktyki PSM „Winogrady" i nakładanie na nią kary pieniężnej.

Według spółdzielni, ważnym kontekstem tej sprawy okazało się także to, że zgodnie z przyjętą praktyką prezes UOKiK opublikował pełną treść swojej nieprawomocnej decyzji na stronie UOKiK, a następnie wzmiankę o złożeniu przez PSM „Winogrady" odwołania od tej decyzji (jednocześnie odmawiając publikacji treści tegoż odwołania, pomimo wniosku PSM „Winogrady" w tym zakresie).

Sprawiło to, że upowszechniały się informacje zamieszczone jedynie w treści decyzji, w szczególności dot. stwierdzenia niewłaściwych praktyk i o nałożeniu kary na PSM „Winogrady" - uważa spółdzielnia.

Jej zdaniem, "konieczne są zmiany w zakresie sposobu upubliczniania nieprawomocnych decyzji, które pozwolą lepiej chronić dane, dobre imię i interesy przedsiębiorców".

Przeczytaj więcej o:  INEA , PSM Winogrady , telewizje kablowe , uokik

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common