Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 12 stycznia

12-01-2018, ostatnia aktualizacja 12-01-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Sztuczna inteligencja wyczuje hejterów
Szacuję, że nawet 30 proc. hejtu w polskim internecie to płatny trolling. Jeśli trwa spokojna rozmowa o polityce, to zazwyczaj pojawia się wpis atakujący. Po to, by rozbić dyskusję, zaszczuć jej uczestników – mówi Michał Wroczyński, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, zajmujący się od 21 lat sztuczną inteligencją, współzałożyciel Fido AI - Poland.
S. A2-A3

On jeden i ich czworo
W ostatniej chwili przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji anulował karę nałożoną na TVN. Ale całe zamieszczanie doskonale pokazuje, jak działają w Polsce mechanizmu regulowania rynku mediów. (…) Sankcje na TVN miały być nauczką dla wszystkich komercyjnych nadawców, ale na przełomie grudnia i stycznia Kołodziejski zachowywał się tak, jakby nie marzył o niczym innym niż ułaskawienie stacji. Spotykał się w tej sprawie z przedstawicielami nadawcy, zapraszał do rozmów organizacje dziennikarskie, za pośrednictwem swojej rzeczniczki prasowej podpowiadał telewizji drogę odwoławczą. Można było odnieść wrażenie, że Grupa TVN nie ma większego przyjaciela niż były radny PiS. Lecz przecież jeśli nie chciał karać, mógł zgłosić sprzeciw na posiedzeniu 7 grudnia 2017 r., kiedy KRRiT ustalała swoje stanowisko wobec TVN24.
S. A20 -A21

Gazeta Wyborcza

Uchylona kara dla TVN
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski uchylił karę dla wydawcy TVN24. 
S. 7

Duże zmiany w PZU. Szkody wycenią komputery
PZU w nowej strategii stawia na technologie. W likwidacji szkody mają pomóc komputery, a w razie wypadku specjalny czujnik powiadomi służby ratunkowe.
S. 10

Świat łaknie obiektywnych mediów
Co sądzą o mediach obywatele 38 krajów, zbadał amerykański think tank Pew Research Center. Trzech na czterech przepytanych sądi, że nigdy nie powinny faworyzować określonej partii politycznej. W Polsce tego zdania jest aż 84 proc. respondentów.
S. 12

Parkiet

Ćwierknięcie niesie CD Projekt
Lakoniczny, tajemniczy wpis na Twitterze jest pierwszym od czterech lat oficjalnym sygnałem dotyczącym gry „Cyberpunk 2077". Jak należy go odczytywać.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/795488_Cwierkniecie_niesie_CD_Projekt.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

MSWiA pracuje nad łącznością dla służb 
Do końca roku ma zostać przyjęta ustawa o Sieci Łączności Rządowej. Będzie to pierwszy akt prawny regulujący jej funkcjonowanie. W listopadzie 2017 r. projekt ustawy o Sieci Łączności Rządowej (SŁR) został wpisany do planu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Obecnie znajduje się na etapie uzgodnień wewnątrzresortowych, po ich zakończeniu zostanie skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Jak informuje biuro prasowe MSWiA, ustawa ma zostać uchwalona w 2018 r. Na razie niewiele wiadomo o szczegółach nowego rozwiązania.Kierunki modernizacji i dalszego rozwoju SŁR zostały opisane w dokumencie niejawnym „Koncepcja Sieci Łączności Rządowej”. 
https://www.pb.pl/mswia-pracuje-nad-lacznoscia-dla-sluzb-902942 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common