Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nexera zaczęła pilotaż w województwie świętokrzyskim

Urszula Zielińska 11-01-2018, ostatnia aktualizacja 11-01-2018 13:59

Nexera, spółka będąca joint venture Infracapital (ma 80 proc.) i Nokii (20 proc.), poinformowała o uruchomieniu pilotażowego dostępu do szybkiego Internetu w szkołach w województwie świętokrzyskim.

Pilotaż objął dwie szkoły podstawowe w gminie Kunów: w Janiku i Godowie. Jego cel to - jak podaje firma - weryfikacja technicznych parametrów wykonanej instalacji oraz testy wykorzystania dostępu do bardzo szybkiego Internetu przez użytkowników: uczniów i nauczycieli.

Wyniki testu Nexera chce wykorzystać do technicznego i komercyjnego rozwoju dostępowej sieci światłowodowej (NGA) w tym województwie, budowanej przy wsparciu środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Umowa z Centrum Projektów Polska Cyfrowa przewiduje, że Nexera zbuduje w woj. świętokrzyskim sieć światłowodową o zasięgu 61 szkół i ponad 105  tys. gospodarstw domowych. Jak podano, w pierwszej kolejności do sieci podłączone będą placówki oświatowe.

Zgodnie z harmonogramem, do sierpnia 2018 roku do sieci Nexera podłączonych zostanie ponad 2600 placówek oświatowych, a do 2020 roku – ponad 450 tys. gospodarstw domowych w województwach: świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Nokia jest generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za projekt i budowę sieci. Jak podano, w rejonie obejmującym szkoły Janiku i Godowie za prace budowlane odpowiada spółka teleinformatyczna Wasko.

Przeczytaj więcej o:  Infracapital , Janik , Nexera , nokia , Wasko

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common