Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

UOKIK zgodził się na przejęcie Inei

Urszula Zielińska 11-01-2018, ostatnia aktualizacja 11-01-2018 13:27

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował dziś wydaną na początku miesiąca decyzję o zgodzie na przejęcie sieci kablowej Inea i Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej przez australijską grupę private equity Macquarie.

Z formalnego punktu widzenia stronami transakcji są Odin Ventures (spółka przejmująca) i PUT Koma (zarejestrowany w Amsterdamie podmiot przejmowany). Sprzedającym zaś są Warburg Pincus oraz założyciel i prezes Inei Janusz Kosiński.

Odin czekał na decyzję niecały miesiąc.

Według Janusza Kosińskiego, do finalizacji transakcji dojdzie w ciągu miesiąca od otrzymania decyzji. Wcześniej przedsiębiorca mówił nam, że pozostanie w spółce i ponownie w nią zainwestuje.

Wartości transakcji nie ujawniono. Według mediów mogła wynieść około 415 mln dol. To najprawdopodobniej suma obejmująca dług.

W 2017 r. przychody Inei miały wynieść 342 mln zł.

Inea oferuje pakiety usług (telewizja, szerokopasmowy internet, telefonia stacjonarna i komórkowa) klientom detalicznym, biznesowym oraz instytucjom publicznym. Regionalna sieć szerokopasmowa WSS liczy 7 tys. km, a sieć ostatniej mili grupy dociera do ponad 500 tys. gospodarstw domowych (około 40 proc. w województwie).

Przeczytaj więcej o:  INEA , Macquarie , uokik , Warburg

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common