Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

PKP Telkol oficjalnie ogłosił start

mtr 11-01-2018, ostatnia aktualizacja 11-01-2018 13:07

PKP Telkol, spółka zatrudniająca około 1200 pracowników, powstała z połączenia PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo ogłosiła dziś start działalności. Podmiot ten zamierza koncentrować się na kompleksowych usługach telekomunikacyjnych i utrzymaniowych dla spółek PKP i firm zewnętrznych, dochodząc do ok. 135 mln zł przychodów w 2023 r. - zapowiedzieli przedstawiciele PKP i PKP Telkolu, cytowani przez agencję ISB.

- W historii ostatnich lat Grupy PKP to ważne wydarzenie. Do tej pory najczęściej dzieliliśmy się, rozłączaliśmy, likwidowaliśmy i sprzedawaliśmy, a tu jest przykład, że robimy inaczej. PKP Telkol powstał z połączenia dwóch spółek i myślę, że to nie koniec procesu połączeniowego – powiedział prezes Grupy PKP Krzysztof Mamiński.

- Aby spółki tworzące przyszły holding PKP mogły działać skutecznie, muszą mieć dostęp do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych. Zależy nam na tym, aby takie kompetencje budować samodzielnie, nie uzależniając się od podmiotów zewnętrznych – dodał.

Jak podano, jest kilka przedsięwzięć, w których nowa spółka już uczestniczy, m.in. jest liderem międzynarodowego konsorcjum starającego się o wdrożenie w Polsce całościowego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, którego łączna wartość przekracza 400 mln zł.

- Chcemy rozwijać spółkę, chcemy też odbudowywać kompetencje, które kiedyś w grupie pełnił TK Telekom – powiedział z kolei prezes Telkolu, Mirosław Gilarski.

TK Telekom, to obecnie spółka zależna Netii. Nie jest jasne, czy będzie z Netią konkurować o zlecenia na usługi telekomunikacyjne dla grupy PKP.

Według Gilarskiego, przychody Telkolu przekroczyły w 2017 r. 100 mln zł, a zgodnie z przyjętą strategią mają systematycznie rosnąć, osiągając ok. 135 mln zł w 2023 r.

- Mamy kontrakty długoletnie z PKP PLK, ale spółka próbuje też ekspansji poza Grupę PKP – podkreślił.  Dodał, że zamówienia od zewnętrznych podmiotów sięgają obecnie łącznie ok. 150 mln zł.

Jego zdaniem, Telkolu może wziąć udział w budowie i utrzymaniu światłowodów, budowie i utrzymaniu systemu GSM-R, budowie systemów dynamicznej informacji pasażerskiej (SDIP) oraz obsługa budynków i dworców kolejowych.

W tym ostatnim obszarze Telkol chce realizować w przyszłości kompleksową obsługę dworców, zarówno budując alianse w innymi podmiotami, jak i rozszerzając kompetencje pracowników, wyjaśnił Gilarski.

Współpracą z Telkolem zainteresowany jest Exatel.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  NETIA , pkp , Telkol , TK Telekom

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common