Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 10 stycznia

10-01-2018, ostatnia aktualizacja 10-01-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Mateusz Morawiecki ma swój gabinet, PiS realizuje swoje cele
Premier osiągnął dużo, a gruntownie zmieniony skład rządu ma też być atutem PiS w kolejnych kampaniach wyborczych. (...) Pewnym zaskoczeniem może być również brak nominacji dla ministra cyfryzacji. Sam resort nie zostanie zlikwidowany, chociaż w ostatnich tygodniach pojawiły się takie głosy. Na razie nadzór nad nim będzie miał Mateusz Morawiecki. W ciągu najbliższych dni powinien pojawić się jednak nowych szef. Z naszych informacji wynika, że aktualnie najpoważniejszym kandydatem jest Krzysztof Szubert. Obecnie jest wiceministrem cyfryzacji, odpowiada za sprawy międzynarodowe i jest pełnomocnikiem rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego.
S. A2-A3

Nowa armia Morawieckiego musi ruszać do boju
(...) Dymisja Anny Streżyńskiej ze stanowiska szefowej resortu cyfryzacji nie była zaskoczeniem. Sporym za to okazało się stworzenie nowego resortu przedsiębiorczości i technologii, z Jadwigą Emilewicz, dotychczas wiceminister rozwoju, na czele. Owszem, nazwisko Emilewicz nazywanej czasem "minister od start-upów" przewijało się na liście, ale raczej w kontekście nowego szefa resortu cyfryzacji. Co ciekawe, okazuje się jednak, że resort cyfryzacji ma pozostać. (...) Nowy resort niekoniecznie ma przejąć zadania MC. (...) kompetencją MC było wdrożenie wielkiej reformy ochrony danych osobowych oraz dyrektywy ds. cyberbezpieczeństwa NIS. Obie reformy wchodzą w życie w Unii w połowie roku, wciąż nie są wdrożone w Polsce i stanowczo nie podchodzą pod kompetencje nowego resortu.
S. A5

Kolejowa łączność chwilowo odwołana
Nie widać końca walki o rekordowe, kilkumiliardowe zlecenie na montaż systemu cyfrowej komunikacji wzdłuż torów PKP. Czy przez spór Nokii z Kapschem stracimy dotację unijną? Ostry bój toczy się o kontrakt na montaż systemu GSM-R, który spółka PKP PLK wyceniła na 3,73 mld zł.
S. A11

Nauka przez Skype bez zwolnienia z VAT
Administrator portalu, za pomocą którego można zdalnie uczyć się języków musi zapłacić 23-proc. VAT - stwierdził dyrektor KIS.
S. B3

Szkolny internet za darmo. W tym roku dla 1550 szkół
Samorządy wkrótce będą mogły się cieszyć darmowym internetem w placówkach oświatowych. Szybkie łącze w każdej placówce oświatowej do 2020 r. Bezpłatny internet dostarczy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Do pierwszych miejsc dotrze ona, jak zapowiada resort cyfryzacji, jeszcze w tym roku. (...) - Korzystanie z płatnych usług innych operatorów na pewno traktowane będzie jako dowód niegospodarności - zauważa Aleksandra Jasiczak, koordynator zespołu ds. informacji społecznej Urzędu Miasta Bełchatów. Podobnie to widzi Grzegorz Hunicz, dyrektor wydziału teleinformatyki i telekomunikacji Urzędu Miasta Lublin. Wtóruje mu Agnieszka Marciniak, zastępca dyrektora pionu sieci edukacyjnych i administracji NASK, która uczula, że placówki, które zdecydują się na skorzystanie z usług OSE muszą rozwiązać umowę z dotychczasowymi operatorami. Jednak powinny zrobić to dopiero wtedy, gdy szkoła zostanie wymieniona w harmonogramie podłączenia do sieci OSE.
S. C2-C3

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common