Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Technologie i urządzenia

TESTY RPKOM.PL: Xiaomi Mi Mix 2: urządzenie dla konserwatywnych

Marta Rzeźnicka 29-12-2017, ostatnia aktualizacja 29-12-2017 11:00

Xiaomi bez kompleksów wkroczyło na polski rynek i zapowiedzi, że bedzie walczyć o klientów przekuwa w czyny. Ostatni flagowiec - Xiaomi Mi Mix 2 - to na pierwszy rzut oka, sprzęt jakich wiele. Istotą pozostają detale, a te dają się lubić.

Xiaomi bez kompleksów wkroczyło na polski rynek i zapowiedzi walki o klientów przekuwa w czyny. Walka nie dotyczy jedynie segmentu smartfonów, ale także elektroniki użytkowej i gadżetów. Dla szefostwa Xiaomi nie jest obrazą nazwanie firmy „chińskim Applem”, jest to raczej postawienie na równi z legendarną marką. Producent często stosuje porównanie produktów własnych i Apple podczas prezentacji. Magnesem mają być jakość i rynkowo niskie ceny. Dobre przyjęcie przez polskich klientów modelu Mi 6 daje na to duże szanse. Chińska korporacja chce przegonić Huawei, które jest obecnie liderem sprzedaży inteligentnych telefonów nad Wisłą.

Skalpel nie dał rady

Najnowsze urządzenie firmy, Xiaomi Mi Mix 2 (premierę miało w Polsce w listopadzie), ma walczyć z najwyższymi modelami konkurencji o przychylność użytkowników. Na pierwszy rzut oka, sprzęt jakich wiele. Zaokrąglona bryła, o cienkich, choć wyraźnych, aluminiowych ramkach. Istotą pozostają detale, a te dają się lubić.

 

 

Przede wszystkim szklano-ceramiczna obudowa, odporna na zarysowania. W ramach testu postanowiłam pociąć ją skalpelem (na zdjęciu próba z nożem). Zamiast rany ciętej pozostała jedna kropka jak po łepku igły, niewidoczna bez ustawienia w konkretnym świetle.

Wyświetlacz pokryty jest szkłem 2,5 D Gorilla Glass, co zapewnia dużą wytrzymałość na ... małe upadki. Całość nie ma certyfikatu wodoszczelności, ale z rozmów z wieloma użytkownikami inteligentnych telefonów wynika, że jest to kwestia dalszego rzędu. Tylko nieliczna grupa decyduje się na wybór sprzętu do zdjęć w wodzie. Wtedy decyzja rozbija się o Xperię od Sony lub Samsungi, których pozycja umacnia się w tej kategorii od dawna.

W Xiaomi Mi Mix 2 18 karatowym złotem obłożony jest znajdujący się z tyłu aparat główny urządzenia. Często trafiałam na niego palcem zamiast odblokować telefon czytnikiem papilarnym położonym nieco niżej i wtopionym w konstrukcję. Z pewnością jest to kwestia przyzwyczajenia i poświęcenia urządzeniu więcej czasu. Sam czytnik działa bez zarzutów. Skanuje palec błyskawicznie i od razu wchodzi w tryb ekranu podstawowego, a nie wygaszacza.

Mimo niewątpliwego atutu jakim jest wytrzymałość, wciąż nie przemawia do mnie moda na błyszczące bryły. W Xiaomi zdecydowano się na powierzchnię ceramiczno-szklaną, na której zostają paskudne ślady palców. Rozwiązaniem tego „tłustego” problemu są oczywiście obudowy czy okładki (covery, jeden z nich jest w zestawie), ale szkoda nimi zakrywać bardzo ładne urządzenie.

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  smartfony , test Xiaomi MiMix2 , Xiaomi , Xiaomi Mi Mix2

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common