Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Grupa R22 wyda 22 mln zł na Kei.pl

Marta Rzeźnicka 28-12-2017, ostatnia aktualizacja 28-12-2017 15:31

Grupa R22, która w piątek zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych poinformowała dziś, że przejmie firmę Kei.pl.

Poprzez spółkę zależną zajmującą się hostingiem H88 grupa kupi 100 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem działającej od 18 lat marki Kei.pl. Wartość transakcji to ok. 22 mln zł.

Aby doszło do transakcji musi zostać spełnionych kilka warunków, w tym przekształcenie Krakowskiego e-Centrum Informatycznego JUMP Dziedzic Pasek Przybyła s.j. (właściciel Kei.pl) w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jak podała Grupa R22, Kei.pl wypracowała w ostatnim zamkniętym roku obrotowym 8 mln zł przychodów, ma około 14 tys. klientów, a obsługuje ponad 18 tys. domen. Nabywana firma jest też właścicielem data center w Krakowie, liczącego około 1 tys. m kw..

W skład marek hostingowych Grupy R22, powstałych historycznie na bazie poznańskiego Ogicom, wchodzą wcześniej przejęte marki: Domeny.pl, Hekko.pl, SuperHost.pl, Biznes-Host.pl, Active24, a od drugiego półrocza br. także Linuxpl.com i FutureHost.

Przeczytaj więcej o:  GPW , hosting , Jacek Duch , R22 , sms

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common