Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 5 grudnia

05-12-2017, ostatnia aktualizacja 05-12-2017 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Rośnie wirtualna przemoc
Fizycznej agresji przed lekcjami lub po nich nigdy nie doświadczyło 62 proc. 15-latków. Z cyberprzemocą spotkała się natomiast już jedna czwarta uczniów. Wśród nich są głównie dziewczynki. Te wnioski przynoszą badania mokotowskie prowadzone w grupie warszawskiej przez Instytut Psychiatrii i Neurologii.
S. A3

Poprawka, która uratowała Biełsat. Stacja nie zniknie z ekranów
24 głosami sejmowa komisja finansów publicznych zaakceptowała w piątek poprawkę do budżetu państwa na 2018 r. dzięki której Telewizja Biełsat otrzyma 20 mln zł dofinansowania.
S. A8

Główna antena TVP liczy na poprawę wyników dzięki transmisjom sportowym
Jedynka słabo zaczęła jesień i w całym sezonie straciła więcej widzów niż konkurencyjne telewizje. Dwójka zyskała. 
S. A9

"Zaprojektuj, dostarcz i wybuduj" bez odwrotnego obciążenia
Czynności projektowe i formalno-prawne nie stanowią wraz z usługą budowlaną świadczenia kompleksowego - tak orzekł w ostatnim wyroku WSA w Gdańsku.
S. B2

Resort finansów: start-upy nie stracą na zmianach w CIT
Podmioty, które niedługo po uruchomieniu biznesu sprzedają technologie (know-how) wytworzone we własnym zakresie będą mogły skorzystać z ulgi B+R. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania DGP.
S. B3

Programy telewizyjne wolno rozpowszechniać za zgodą
Usługa, która pozwala internautom na nagrywanie programów telewizyjnych i przechowywanie ich w chmurze narusza przepisy prawa autorskiego - uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. S. B4

Niemcy też chcą chronić młodzież przez uzależniającymi loot boxami
W kolejnym kraju (po Belgii i Wielkiej Brytanii) rozpoczęła się debata ws. loot boksów, czyli losowań skrzynek z łupami w grach komputerowych. S. C1

 

Gazeta Wyborcza

 

Ambitny Xi Jinping i dyktatura big data
Jak Chiny wynalazły "cyfrowy leninizm" by zarządzać gospodarką, kontrolować obywateli i wyprzedzić świat. (za The Wall Street Journal).
S. 10

Lawina problemów po modernizacji CEPiK
Rzutem na taśmę minister Anna Streżyńska chce wprowadzić niemal o dwa miesiące wprowadzenie usługi Mój Pojazd. Powodem są usterki w systemie CEPiK.
S. 11

 

Parkiet

 

Cyfrowy Polsat: Netia i Eska zasilą grupę Solorza
Cyfrowy Polsat kupi 66 proc. Netii oraz kanały telewizyjne Eski. Grupa Zygmunta Solorza ogłosiła transakcje po zakończeniu poniedziałkowej sesji. Łącznie wyda na zakupy przypadające w 25-lecie istnienia Polsatu około 1,4 mld zł – wynika z naszych szacunków.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/794535_Cyfrowy_Polsat:_Netia_i_Eska_zasila_grupe_Solorza.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common