Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

Programming TV

Telewizja WP wciąż na minusie

Magdalena Lemańska 14-11-2017, ostatnia aktualizacja 14-11-2017 16:30

Wirtualna Polska spodziewa się jednak, że strata segmentu telewizyjnego na poziomie EBITDA w czwartym kwartale sie skurczy.

Kanał telewizyjny WP w III kw. osiągnął 2,1 mln zł przychodów i miał minusowy wynik EBITDA na poziomie 3,1 mln zł. – W ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku całość przychodów ze sprzedaży segmentu telewizyjnego w wysokości 4,67 mln zł pochodziła ze sprzedaży gotówkowej. Segment ten wygenerował w pierwszych trzech kwartałach ujemną EBITDĘ w wysokości 10,9 mln zł – podaje WP.

W czwartym kwartale sytuacja kanału ma się już jednak poprawić i jego strata na poziomie EBITDA ma wynosić co najwyżej 2 mln zł. Break-even stacja ma osiągnąć pod koniec przyszłego roku.

Poprawa jej udziałów w rynku zależy zdaniem zarządu w dużej mierze od zasięgu technicznego, który na razie wynosi 56 proc. i jest najniższy spośród wszystkich kanałów z tzw. multipleksu ósmego naziemnej telewizji cyfrowej. Problemem jest, zdaniem zarządu, niższy od zapowiadanego zasięg naziemny MUX-8 (nadawcy z tego pakietu stacji negocjują z Emitelem w związku z tym obniżki stawek płaconych za dosył sygnału na tym multipleksie) oraz jego nieobecność u niektórych dużych operatorów płatnej telewizji (Cyfrowy Polsat, Multimedia). Żeby zdyscyplinować koszty stacja ograniczyła produkcje własne.  - Naszym zdaniem kluczowe jest posiadanie własnych unikalnych treści, ale tu pojawia się dylemat, bo nie możemy inwestować w treści, nie mając wystarczającego zasięgu, z kolei operatorzy oczekują od nas atrakcyjnej zawartości programowej - mówił Jacek Świderski, prezes WPH podczas prezentowania wyników finansowych grupy.

Przeczytaj więcej o:  dvb-t , Jacek Świderski , programming , wp

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common