Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

UOKiK: Netia mogła naruszyć prawo pozyskując klientów [nowe]

Marta Rzeźnicka 14-11-2017, ostatnia aktualizacja 14-11-2017 11:36

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Netii, które ma wykazać, czy telekom uzyskał zgody konsumentów, którym telefonicznie proponował zawarcie umowy.

Jak podaje dziś UOKiK, postępowanie wszczęto we wrześniu. Jak czytamy w komunikacie z reakcji konsumentów i analizy rozmów sprzedażowych wynika, że Netia, korzystając z gotowych baz danych pozyskanych od podmiotów trzecich, mogła dzwonić z ofertą do osób, od których nie miała wcześniejszej zgody na kontakt telefoniczny w tym celu.

Jak przypomina urząd, zgodnie z prawem telekomunikacyjnym (art. 172), jeżeli przedsiębiorca chce prezentować swoją ofertę przez telefon, musi już przed pierwszą rozmową mieć jego zgodę na kontakt w celach marketingu bezpośredniego.

UOKiK ostrzega, że postępowanie przeciwko Netii może zakończyć się stwierdzeniem stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów, nałożeniem kary finansowej, której maksymalny wymiar to 10 proc. obrotu oraz nakazem usunięcia trwających skutków naruszenia.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z UOKiK i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości Urzędu. Na tym etapie nie chcemy szerzej publicznie komentować sprawy - napisał we wtorek na Twitterze Karol Wieczorek, rzecznik Netii.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  marketing bezpośredni , NETIA , uokik

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common