Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Grupa Cyfrowy Polsat przejmie największego dilera sieci Plus [nowe]

Urszula Zielińska 13-11-2017, ostatnia aktualizacja 13-11-2017 14:24

Liberty Poland, spółka zależna Grupy Cyfrowy Polsat, prowadząca sklepy sieci Plus zamierza przejąć gdańską firmę Coltex ST, największego obecnie, niezależnego dystrybutora usług tego operatora komórkowego.

Coltex ST powstał z połączenia trzech firm dilerskich Plusa: Colteksu z Gdańska, Star Telecom z Lublina oraz RS Trading z Łodzi.

Jak informuje na stronie internetowej, firma ta prowadzi obecnie ponad 220 punktów sprzedaży (własnych i subagenckich), a zatrudnia ponad 1 tys. osób.

Jak wynika ze sprawozdania Cyfrowego Polsatu, udziały Colteksu wyceniono w transakcji na 27,5 mln zł, a sprzedającymi są Coltex Rogala Spółka Jawna, Star Telecom Sp. z o.o. i R.S. Trading Lachowscy Spółka Jawna.

U podłoża transakcji mogą leżeć zmiany, jakie Plus wprowadza w relacjach z dilerami. W ubiegłym roku głośno było o wypowiedzeniu umowy o współpracy z firmą PTI, należącą do OEX.

Firmy prowadzące analogiczną działalność jak Coltex notowane na warszawskiej giełdzie mają dziś także inne biznesy. Dla porównania kapitalizacja Eurotelu, który prowadzi też sklepów iDream z produktami Apple, a jako grupa obsługuje zarówno klientów T-Mobile, jak i Playa wynosi około 80 mln zł. Z kolei OEX, którego spółki obsługują też Tella, największego dilera Orange oraz T-Mobile, warte jest około 140 mln zł, ale świadczy też usługi wsparcia e-commerce.

Liberty Poland złożyło wniosek w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na transakcję 7 listopada.

Przeczytaj więcej o:  Coltex , Cyfrowy Polsat , Plus

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common