Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Senat przyjął ustawę o OSE bez poprawek

Marta Rzeźnicka 13-11-2017, ostatnia aktualizacja 13-11-2017 14:14

W miniony piątek Senat RP przyjął bez poprawek ustawę o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Ministerstwo Cyfryzacji, gospodarz projektu ustawy, szacuje, że dzięki ustawie w perspektywie 10 lat "organa prowadzące szkoły" zaoszczędzą 1,2 mld zł.  Najpierw muszą zostać podłączone do sieci, której operatorem będzie NASK. Według szacunków przedstawionych przez MC, obecnie na 30,5 tys. szkół tylko kilka tysięcy jest w zasięgu sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s.

Podłączanie szkół do szybkiego internetu rozpocznie się od 1 września 2018 roku i potrwa przez trzy lata - podaje MC.  W przyszłym roku dostęp do OSE ma uzyskać 1,5 tys. szkół, w kolejnym prawie 13 tys., a wszystkie w 2020 r. - podaje minister Anna Streżyńska.

Przeczytaj więcej o:  internet , ministerstwo cyfryzacji , nask , operatorzy , OSE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common