Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 13 listopada

13-11-2017, ostatnia aktualizacja 13-11-2017 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Fiskalny cios w rynek fuzji i przejęć
Wszystkie transakcje debt push down będą uznane za podejrzane podatkowo. Taka walka na skróty z optymalizacją podatkową to wyraz nadmiernego fiskalizmu, który może odbić się negatywnie na polskim rynku fuzji i przejęć. (...) Słowem, ustawodawca postanowił wprowadzić zakaz zaliczania odsetek wypłacanych przez spółkę powstałą wskutek połączenia do kosztów podatkowych.
S. B5

Administrator płaci za nie swoje błędy
Przedsiębiorca może ponieść odpowiedzialność za wyciek danych, do którego doszło w innej firmie. Tak przynajmniej uważa Sąd Najwyższy. (...) Jak wynika z właśnie opublikowanego uzasadnienia, uważa on, że operator telekomunikacyjny odpowiada za wyciek danych, do którego doszło w firmie call center. (...) Wyrok dotyczy pozwu mężczyzny, który znalazł na  stronie internetowej skan rewersu swojego dowodu osobistego z obraźliwym dopiskiem. Okazało się, że skan ten został zrobiony przy okazji zawierania umowy o usługi telekomunikacyjne. Nie wyciekł jednak od operatora, tylko z firmy call center, której ten powierzył dane.
S. B6

Internet barierą dla zakazu handlu
Sprzedaż za pośrednictwem sieci WWW może być kolejnym sposobem na obchodzenie planowanych ograniczeń. Alternatywą jest odłożenie zmian co najmniej o kilka miesięcy.
S. B10

Gazeta Wyborcza


Sąd: Billingi SKW publiczne, ale tajne
Nie dowiemy się, jak często służba kontrwywiadu wojskowego zwraca się o billingi obywateli - Fundacja Panoptykon przegrała w piątek batalię w tej sprawie przed warszawskim wojewódzkim sądem administracyjnym.
S. 6

Armia Jezusa i Putina. Jak rosyjskie trolle zahipnotyzowały Amerykę.
Zamiast wychwalać Rosję, podsycają gniew Afroamerykanów i lęki białych chrześcijan. Krytykują Obamę i Clinton, ale potrafią zorganizować wiec przeciw Trumpowi albo gejowską pikietę. Mają jeden cel: aby Amerykanie znienawidzili swój kraj. Wiosną 2015 r. Facebook promuje wydarzenie adresowane do nowojorczyków: kto przyjdzie na jeden z placów w wyznaczonym dniu i godzinie dostanie darmowego hot doga. Osoby, które się skusiły musiały obejść się smakiem: po hot dogach nie było śladu. Ale choć o tym nie wiedzą, nie fatygowały się na próżno. Za pośrednictwem kamer miejskiego monitoringu są uważnie obserwowane na drugim piętrze przy ulicy Sawuszkina 55 w Petersburgu.
S. 9

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common