Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 10 listopada

10-11-2017, ostatnia aktualizacja 10-11-2017 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Cała Polska świętuje swoją rocznicę
Państwowa feta i lokalne uroczystości, pomnikowa kolumnada i internet w każdej szkole. Stulecie odzyskania niepodległości będziemy celebrować przez 5 lat. (…) Plan uchwalenia na 100. Rocznicę niepodległości nowej konstytucji już jest nierealny, ale za to z własnymi pomysłami zaczęły wychodzić kolejne resorty. Pojawił się np. plan dociągnięcia szerokopasmowego Internetu do wszystkich szkół. To wspólny program ministerstw cyfryzacji i edukacji narodowej. Oficjalna nudna nazwa: Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Bardziej medialny kryptonim: „100 Mega na 100-lecie”. I choć zalatuje tu Gomułką („tysiąc szkół na tysiąclecie”), jest to program, który może przynieść największą korzyść z całego pięcioletniego planu. S. A13

 

Gazeta Wyborcza

 

Szydło wciąż niepewna
Jakie będą zmiany w rządzie? Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk, Jan Szyszko mogą się obawiać o swój los. Wciąż niepewna pozycja premiera.
S. 4.

Taternicy boją się inwigilacji
Tatrzański Park Narodowy wprowadza elektroniczny system rejestracji wyjść w góry. Elektroniczną książkę wyjść taternickich oprotestował Klub Wysokogórski Warszawa (zrzesza najwięcej taterników w Polsce). Wspinacze obawiają się m.in. gromadzenia ich danych, biurokracji i wprowadzenia opłat za wspinaczkę.
S. 6

Jak grube ryby zarabiają jeszcze więcej
Rewelacje ujawnione przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) i 95 redakcji z całego świata dotyczą najważniejszych polityków, międzynarodowych korporacji, gwiazd sportu i muzyki, oligarchów, finansowania firm z Doliny Krzemowej m.in. przez rosyjskich oligarchów. (…) „Paradise Papers” ujawnia, że rosyjski miliarder Jurij Milner pośredniczył w zakupie akcji amerykańskich gigantów technologicznych m.in. Facebooka i Twittera przez rosyjskich oligarchów i państwowe banki. Na początku 2009 r. Milner spotkał się z Markiem Zuckerbergiem, założycielem Facebooka. Uzgodnili transakcję, która wzbudziła podziw inwestorów z branży. Zalożony przez Milnera i rosyjskiego miliardera Aliszera Usmanowa fundusz DST Global kupił za 200 mln dol. prawie 2 proc. akcji Facebooka – tyule, ile wcześniej Zuckerberg sprzedał koncernowi Microsoft. W ciągu roku rosyjski fundusz zwiększył swoje udziały w Facebooku do niemal 10 proc..  Opłaciło się z nawiązką, bo w maju 2012 r. po ofercie publicznej firmę wyceniono na 100 mld dol. i fundusz DST zarobił 2 mld dol. na sprzedaży części akcji firmy.
S. 12-13

 

Parkiet

 

ABC Data: Będzie dywidenda
Zarząd podtrzymał prognozy dla ABC Daty. Spodziewa się, że końcówka roku będzie dla grupy udana. Dobrze rokują m.in. dane za październik. Według nich przychody wyniosły 470 mln zł. Pod koniec maja zarząd zdecydował o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy za ten rok obrotowy. Jest uzależniona od kilku warunków. Wszystkie najważniejsze zostały spełnione. Wypłaty (0,08 zł na akcję) można się spodziewać do końca grudnia. ABC Data jest spółką dywidendową, ale ze względu na trudną sytuację w branży premii z zysku za 2016 r. nie wypłaciła. W czwartek jej notowania świeciły na zielono w reakcji na publikację wyników za III kwartał. Podwoiła wynik EBITDA i potroiła zysk netto.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/793899_ABC_Data:_Bedzie_dywidenda.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common