Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

T-Mobile Polska wdrożył mobile connect

Urszula Zielińska 07-11-2017, ostatnia aktualizacja 07-11-2017 14:01

T-Mobile Polska poinformował o wdrożeniu nowego narzędzia identyfikacji użytkowników - mobile connect. Docelowo może ono zastąpić hasła SMS, uznawane przez niektórych za przestarzałe rozwiązanie.

Na razie przy pomoc mobile connect klienci operatora mogą zalogować się do usługi Granie na Czekanie. Jak wyjaśnia Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile Polska ze względu na to, że rozwiązanie zostało zaimplementowane na poziomie sieci, użytkownicy nie muszą ani wymieniać kart SIM, ani też starać się o specjalny aparat.

- Mobile connect zadziała zarówno w smartfonie, jak i telefonie starego typu. Również wtedy, gdy nie jesteśmy w zasięgu sieci mobilnej transmisji danych. Wystarczy 2G - mówi Mróz.

Jak podaje T-Mobile, użytkownicy będą mogli skorzystać z mobile connect przy logowaniu do serwisów internetowych, bankowych, czy autoryzacji transakcji odchodząc od tradycyjnych rozwiązań opartych na jednorazowych hasłach SMS.

Wykorzystanie tego rozwiązania w aplikacji mDokumenty zapowiadało jakiś czas temu Ministerstwo Cyfryzacji. Dziś nadzorowany przez resort Centralny Ośrodek Informatyki podtrzymał taki plan na TT.

Jak działa mobile connect? Załóżmy, że korzystamy z komputera, aby zalogować się do potrzebnej usługi. Zamiast hasła wybieramy opcję "zaloguj z Mobile Connect", w miejscu loginu wpisujemy swój numer telefonu i wciskamy „zaloguj się z mobile connect". Aby uzyskać dostęp trzeba mieć przy sobie telefon. Na jego ekranie wyświetli się komunikat push z pytaniem.

Jeśli potwierdzimy chęć logowania do serwisu wciskając OK na telefonie wymusimy reakcję komputera.

Przeczytaj więcej o:  identykacja w sieci , mobile connect , sms , T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common