Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 12 października

12-10-2017, ostatnia aktualizacja 12-10-2017 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Szkoła antycyfrowa
Librus Synergia zapytał nauczycieli i uczniów  (w sumie ponad 35 tys. osób) o to, czy korzystają z internetu i komputera oraz o to, jaką rolę odgrywają one w procesie nauczania. Efekt badania jest mało optymistyczny: w połowie szkół w ogóle nie ma nowoczesnych środków multimedialnych, a co piąty uczeń używa na zajęciach własnego sprzętu. Rząd obiecuje zmiany (...), ale prof. Marlena Plebańska studzi jego zapał. - Sam sprzęt nie wystarczy: musimy mieć jeszcze dobrze przygotowanych nauczycieli.
S. A1, A4

Przedsiębiorcy w cyfrowej mgle
Nie tylko instytucje państwowe, urzędy i służby padają ofiarą cyberataków. Coraz częściej na celowniku są firmy. Niestety wciąż za mało przejmują się zagrożeniem (materiał po konferencji "Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo"; partner -BSA The Software Alliance). S. A12

Cel: dekoncentracja mediów
Pod lupą UOKIK znalazły się m.in. rynki reklamy medialnej, prasy, drukarni i płatnej telewizji. S. B4

RODO: czy w ogłoszeniach o pracę znajdą się pytania o biometrię
Pracodawca nie będzie mógł napisać w ogłoszeniu o pracę, że wymaga od kandydatów zgody na przetwarzanie danych biometrycznych, a nawet jeśli to zrobi, postawiony przez niego warunek zatrudnienia będzie nieskuteczny. Tak twierdzi większość ekspertów komentujących jak będą działać przyszłe przepisy kodeksu pracy.
S. C1, C2

Gazeta Wyborcza

MON zwerbuje hakerów
Antonii Macierewicz chce stworzyć cyberarmię, by skutecznie odeprzeć ataki w sieci. Ale musi znaleźć kilkuset wybitnych ekspertów. Eksperci są zgodni: to niemożliwe.
S. 1

Po co Japonii własny system GPS
Dzięki nowemu satelicie Japonia trzyma w precyzyjnym szyku bezzałogowe samochody. A przy okazji może trzymać w szachu Koreę Północną. (za The Wall Street Journal)
S. 10

Parkiet

AR i VR zmienią biznesową rzeczywistość
Augmented Reality (AR) i Virtual Reality (VR) to technologie, które odmienią sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. I – jak przekonują analitycy – nie jest to wcale odległa perspektywa. Rynek w ciągu najbliższych czterech lat spodziewa się boomu na rozwiązania z zakresu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Świadczą o tym prognozy CCS Insight, według których w 2021 r. na świecie sprzedanych zostanie blisko 100 mln gogli AR i VR (w br. na rynek trafi w sumie 16 mln takich urządzeń).
http://archiwum.parkiet.com/artykul/793173_AR_i_VR_zmienia_biznesowa_rzeczywistosc.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common