Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ustawa o OSE po pierwszym czytaniu komisji sejmowych

Urszula Zielińska 11-10-2017, ostatnia aktualizacja 11-10-2017 12:32

Połączone komisje sejmowe przyjęły dziś jednomyślnie, po niewielkich poprawkach zgłoszonych przez Biuro Legislacyjne Sejmu, projekt Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), regulującej funkcjonowanie operatora OSE.

OSE ma być wirtualną (korzystającą z istniejącej już infrastruktury) siecią dla szkół, zapewniającą przepływność dostępu do internetu minimum 100 Mb/s.

Posłowie komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii nie przyjęli zgłoszonego na początku posiedzenia wniosku posła PO, Pawła Arndta o powołanie specjalnej podkomisji dla analiz ustawy.

Resort cyfryzacji, który jest autorem projektu Ustawy, reprezentował wiceminister Marek Zagórski. Odpierał on m.in. zarzuty, że operator OSE (będzie nim NASK) naruszy konkurencję rynkową. Według niego, w ustawie są zapisy, które to uniemożliwiają. Chodzi m.in. o to, że korzystanie z OSE nie jest obowiązkowe dla szkół oraz o to, że operator OSE nie będzie osiągał zysków z tytułu pełnionej funkcji.

Zagórski był pytany przez posła Arkadiusza Marchewkę (również PO), jakie ceny transmisji danych założono w projekcie.

- Trend na razie jest taki, że ceny maleją. Zakładamy nawet, że w połowie okresu będziemy mogli negocjować wyższy pułap przepływności. To oczywiście gra rynkowa. Operator OSE będzie negocjował te stawki - mówił wiceminister.

Resort cyfryzacji liczy, że ustawa o OSE zostanie przyjęta przez Sejm jeszcze w październiku.

Przeczytaj więcej o:  Marek Zagórski , ministerstwo cyfryzacji , nask , OSE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common