Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

44. Konferencja PIKE: Warburg może dłużej zostać w Inei

Magdalena Lemańska 11-10-2017, ostatnia aktualizacja 11-10-2017 12:12

- Zleciliśmy bankowi UBS rozpoznanie strategii dalszego rozwoju, w tej chwili jest to podawane rewizjom, rozmowom, dyskusjom i w zależności od tego, jakie wnioski zostaną z tego wysnute, Warburg nie wyklucza także pozostania na jakiś jeszcze okres czasu. Szukamy najlepszego z rozwiązań – powiedział dziś w Poznaniu Janusz Kosińki, prezes Inei na konferencji na 44. Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

W ten sposób odpowiedział na pytanie Romana Młodkowskiego o plany wycofania się funduszu Warburg Pincus z wielkopolskiej sieci kablowej.

Inea, operator telewizji kablowej, lokalny potentat, jest udziałowcem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (WSS), czyli jednej z dwóch regionalnych sieci pozostających w prywatnym ręku. Stopniowo zmienia technologię, w której działa na światłowód, korzystając ze środków unijnych. Jest jednym ze zwycięzców tzw. drugiego konkursu 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

O tym, że jej - obecnie większościowy - udziałowiec rozważa wyjście z inwestycji mówi się od kilku miesięcy.

Według serwisu TMT Finance, ze względu na nie uzyskanie satysfakcjonujących wycen, sprzedaż akcji Inei na razie została zawieszona.

Warburg Pincus zainwestował w Ineę w 2013 roku.

- wsp. ziu

 

 

Przeczytaj więcej o:  INEA , janusz kosiński , pike , Warburg Pincus

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common