Partnerzy serwisu:
Play
 
T-Mobile
 
UPC
 
Plus

DVB-T

Rząd odchodzi od pomysłu wykorzystywania operatorów przy ściąganiu abonamentu

Magdalena Lemańska 10-10-2017, ostatnia aktualizacja 10-10-2017 14:31

Tak wynika z informacji branży. Zdaniem operatorów, krytykowany przez branżę dystrybucyjną pomysł włączenia operatorów kablowych i satelitarnych w ściąganie informacji o tym, kto ma w domu odbiornik telewizyjny, jest już nieaktualny.

Jak powiedział Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej z zrzeszającej operatorów kablowych, na trwającej teraz w Poznaniu 44. konferencji PIKE, z informacji branży wynika, że w nowym projekcie ustawy o powszechnej opłacie audiowizualnej nie ma już mowy o wykorzystywaniu operatorów płatnej telewizji  do zbierania informacji o tych klientach, którzy mają w domach odbiorniki telewizyjne. – Teraz cały system opiera się o bazy danych, które państwo już posiada w deklaracjach podatkowych. Powszechna opłata audiowizualna spowoduje też, że nie będzie debat na temat tego, czy ktoś korzysta z tradycyjnych pakietów telewizyjnych czy ogląda telewizję w internecie oraz z jakiego urządzenia przy tym korzysta: z telewizora czy np. z tabletu – mówił Straszewski.

Poprzedni pomysł rządu mocno skrytykowała cała branża operatorska i branżowe izby, wytykając m.in. , że nowe przepisy zmusiłyby operatorów do przekazywania Poczcie Polskiej (pośredniczy w ściąganiu abonamentu rtv) danych osobowych, do czego nie mają prawa, a także, że w takiej sytuacji obowiązek składania deklaracji o posiadaniu odbiornika tv nie dotyczyłby w równym stopniu widzów naziemnej telewizji.

Przeczytaj więcej o:  abonament , operatorzy , pike , Poczta Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
Play
 
T-Mobile
 
UPC Plus
common