Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

ISP

Polska na 11 miejscu w Europie pod względem prędkości stron mobilnych

ele 27-09-2017, ostatnia aktualizacja 27-09-2017 16:19

Średni czas ładowania się strony mobilnej w Europie wynosi obecnie 9,124 sekundy - o 6 sekund więcej niż wskazana granica 3 sekund – wynika z badania Google. Europejskimi liderami prędkości ładowania mobilnych witryn są Niemcy, Holendrzy i Hiszpanie.

Google przebadał strony z 17 europejskich krajów z 11 branż. - Okazało się, że średni czas ładowania wynosi obecnie 9,124 sekundy, czyli o 6 sekund więcej niż wskazana granica 3 sekund. Najszybsze okazały się strony z ogłoszeniami i informacjami lokalnymi ze średnią prędkością ładowania 8,148 sekundy, a kolejno branży finansowej z 8,227 sekundy oraz edukacji i administracji publicznej z 8,6 sekundy – podaje koncern w swoim raporcie i komentuje, że takie wyniki „powinny być alarmujące dla wielu europejskich przedsiębiorców i wydawców, bo obecnie prawie jedna na trzy transakcje online odbywa się przy pomocy urządzenia mobilnego”. -  Co ciekawe w związku z często impulsywną naturą zakupów mobilnych, strony z obszaru sprzedaży detalicznej ładowały się najwolniej, bo około 10,29 sekundy. Zostały jednak nieznacznie wyprzedzone przez branżę motoryzacyjną z wynikiem 10,259 sekundy – podaje firma.

Liderami zestawienia są Niemcy, gdzie przeciętna strona mobilna ładuje się w 8, 132 sek., kolejne są Holandia (8,634 sek.) i Hiszpania (8,695 sek.). Za nimi plasują się Izrael, Norwegia, Rosja, Francja, Szwajcaria, Austria, Wielka Brytania i dopiero za nią Polska z wynikiem 9,181 sek.

Dłużej na uruchomienie strony mobilnej niż na naszym rynku trzeba poczekać we Włoszech, Danii, Szwecji, Finlandii, Portugalii i w Turcji (10,326 sek.).

Przeczytaj więcej o:  google , ranking , strony mobilne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common