Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Operatorzy

Przychody serwisów SVoD w Europie Zachodniej podwoją się w ciągu kilku lat

ele 21-09-2017, ostatnia aktualizacja 21-09-2017 17:08

Według Digital TV Research wpływy z serwisów SVoD w Europie Zachodniej zwiększą się między 2016 i 2022 rokiem z 2,8 mld dol. do 6,5 mld dol. Z takich usług korzystać będzie wtedy już 37 proc. gospodarstw domowych w regionie.

Jeszcze na koniec ubiegłego roku w 18 krajach Europy Zachodniej były niecałe 34 mln klientów SVoD, a w 2022 roku będzie ich już ponad 65 mln. Jak wyjaśnia Simon Murray, główny analityk Digital TV Research, te liczby są liczbami brutto, tj. podwójnie obrazują te gospodarstwa, w których jest dostęp do więcej niż jednej usługi SVoD (model popularny w Skandynawii i w Wielkiej Brytanii).

Na koniec 2022 roku dostęp do którejś z platform SVoD będzie mieć za zachodzie Europy 37 proc. gospodarstw domowych (na koniec ubiegłego roku było to niecałe 20 proc.). Przy czym znacznie szybciej będzie przyrastała liczba nowych klientów SVoD w Skandynawii niż np. we Francji, Hiszpanii czy we Włoszech. Zdaniem DTVR wynika to po prostu z wysokiego nasycenia krajów skandynawskich dostępem do szerokopasmowego Internetu, smart fonami i szeroką ofertą operatorów. Na koniec omawianego okresu największy odsetek gospodarstw będzie miał dostęp do SVoD w Norwegii (76,6 proc.), Danii (74,4 proc.) i w Szwecji (70 proc.), najmniejszy:  w Hiszpanii (14,2 proc.), Portugalii (18,5 proc.) oraz na Malcie (20,1 proc.). największym graczem w regionie będzie Netflix (29,6 mln płacących abonentów), za którym uplasuje się Amazon Prime Video (15 mln klientów w Europie Zachodniej na koniec 2022 r.).

Przeczytaj więcej o:  Digital TV Research , operatorzy , ott , prognoza , Simon Murray , SVoD

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common