Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Technologie i urządzenia

TESTY Rpkom.pl: HTC U11 czyli „pamelka” tajwańskiego koncernu

Marta Rzeźnicka 29-08-2017, ostatnia aktualizacja 29-08-2017 09:33

Każdy z producentów, aby wyróżnić swoje flagowe dziecko, w komunikacji kładzie nacisk na minimum jedną z jego cech, czy funkcjonalności, które wyróżniają urządzenie na tle konkurencji. Koncern z Tajwanu, którego wyniki finansowe pokazują ogromną słabość inżynieryjnej i biznesowej myśli przewodniej, uznał, że do wydania ponad 3 tys. zł przekona polskich konsumentów fakt, że telefon odpowiada na… ściskanie. A zatem wyciskajmy.

LG G6 ma szerokokątny obiektyw, Galaxy S8 nie ma ramek i z powodzeniem zastępuje aparaty cyfrowe, a Xperia Z Premium (o której w następnym materiale) ma tryb slow motion. A HTC U11?

Na zewnątrz: nic specjalnego. Metalowa rama, z zaokrąglonymi rantami i szklanymi taflami z tyłu urządzenia. Tak jak w przypadku Samsunga, trudno zachować estetyczny wygląd U11 bez ciągłego przecierania lub schowania go w etui.  Obudowa, dostępna w wersji białej, czarnej, czerwonej, granatowej i niebieskiej, jest wodoszczelna. Dzięki spełnianej przez telefon normie IP67 bez obaw można robić zdjęcia pod wodą nie przekraczając zanurzenia 1 metr.

Wyświetlacze w zasadzie już w smartfonach ze średniej półki są bardzo dobrej jakości. Producenci przekonują o tym, że im więcej pikseli, wyższa jakość etc tym lepiej dostrzec można szczegóły. Tymczasem naukowcy pokazują, że ludzkie oko mimo, że w pierwszym odruchu wychwytuje dużo detali po chwili spostrzega mniejszą ilość szczegółów. HTC zaproponowało w swoim najwyższym modelu 5,5 calowy wyświetlacz Super LCD QuadHD. Zajmuje on jedynie 71% frontu urządzenia co przy standardach wyznaczanych przez producentów bezramkowców jest wynikiem słabym

Z uścisku nie wypadnie, ale ześlizgnie się z obrusa

Smartfon, mimo, że duży dobrze układa się w ręce. Niestety kilka razy w czasie testów zostawiłam go na kartkach czy obrusie, i po chwili znajdowałam w nieco innym miejscu. Szczęśliwie wyposażone w szkło Gorilla Glass 5 urządzenie nigdy nie spadło z większej wysokości. Rozwiązaniem unikatowym w U11 jest HTC Sense Edge czyli sensory ultradźwiękowe znajdujące się w bocznych ramkach urządzenia reagujące na siłę nacisku. W palecie opcji możliwych do wybrania są podstawowe funkcjonalności takie jak wybudzenie ekranu, włączenie wybranej aplikacji czy aktywacja aparatu fotograficznego. Miejsce na obudowie przeznaczone jest do otworzenia jednej funkcji, czyli nie można zmapować wszystkich najczęściej używanych aplikacji na całej długości bocznych ramek. Domyślnie uruchamiana jest opcja szybkiego dostępu do aparatu, ale można zamienić ją na latarkę, dyktafon czy wejście w książkę kontaktów.

Bardzo szybki na średnim dystansie

HTC U11 pracuje na procesorze Qualcomm Snapdragon 835 wspierany przez osiem rdzeni z dzielonym taktowaniem zegara (2,45GHz i 1,9GHz), co wespół w zespół z dobrze dobranymi parametrami systemu Android 7.1.1 uplasował U11 na czele najszybszych smartfonów w rankingu AnTuTu. W mojej opinii nakładka na system, którą zaproponował HTC jest jedną z najbardziej ubogich i najlepszych dla wszystkich, którzy walczą o spersonalizowanie swojego urządzenia, a nie chcą tracić zbędnej przestrzeni na aplikacje z których nie korzystają. Nie ma w niej między innymi mowy o duplikowaniu aplikacji np. do odtwarzania dźwięku, co jest nagminne szczególnie w produktach z Kraju Środka. Płynność włączania i przechodzenia pomiędzy aplikacjami np. pracującymi w trybie on-line pokazuje jak dopracowana jest zakładka systemu przygotowana przez HTC. Od kilku dni wiadomo, że właściciele będą mogli zaktualizować swoje urządzenia do wersji Androida 8.0 Oreo jeszcze w tym roku.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  HTC , HTC U11 , opinie o HTC U11 , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common